Deszcz

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 28.09.2021: Chłodny front atmosferyczny zaatakuje. Tu spadnie sporo deszczu

Pogoda na dziś, 28 września: Chłodny front atmosferyczny zaatakuje. Tu spadnie sporo deszczu

2021-09-28 6:31

Pogoda na dziś (28.09.2021) dla Polski. Przeważający obszar kraju pozostanie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji, w suchym i chłodnym powietrzu polarnym kontynentalnym, jedynie zachód kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w wilgotniejszym i cieplejszym powietrzu polarnym morskim napływającym z południowego zachodu. Na zachodzie Polski zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Co to oznacza? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 28.09.2021: Chłodny front atmosferyczny zaatakuje. Tu spadnie sporo deszczu

Jaka będzie pogoda we wtorek, 28 września?

Pogoda na dziś (28.09.2021) dla Polski. W niektórych regionach będzie przyjemnie ciepło, ale gdzieniegdzie przydadzą się parasole. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło. - Na zachodzie i południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. O ewentualnych utrudnieniach, związanych z opadami deszczu będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski mówi o pogodzie! Jaka będzie zima?! Sporo osób będzie załamanych

Prognoza pogody. Temperatura 28.09.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 28 września?

Prognozy na wtorek są optymistyczne jeśli chodzi o centrum i południowy zachód. Z kolei mieszkańcy województwa podlaskiego nie mogą zapominać o cieplejszych bluzach. 

-  Temperatura maksymalna od 13 st. C na Suwalszczyźnie i w regionach podgórskich Karpat, około 17 st. C w centrum, do 20 st. C lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno-zachodni - podaje IMGW.

Prognoza pogody 28-29 września. Noc z wtorku na środę

W nocy z wtorku na środę, na zachodzie i północy kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami ma zachodzie i południowym zachodzie kraju oraz w dolinach górskich mgły ograniczające widzialność do 200 m. - Temperatura minimalna od 5° na północnym wschodzie, około 7°C w centrum, do 10°C, 13°C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni - czytamy w serwisie IMGW.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany