Słońce wschodzi

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Eksperci IMGW nie mają żadnych wątpliwości! Będziemy nerwowo szukać cienia [Pogoda 11.05.2022]

Eksperci IMGW nie mają żadnych wątpliwości! Będziemy nerwowo szukać cienia [Pogoda 11.05.2022]

2022-05-11 7:58

Prognoza pogody na środę (11 maja 2022 roku) opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przynosi bardzo ciekawe wieści. Czy będziemy się bronić przed upałem? Niektóre regiony naszego kraju odnotują bardzo wysokie temperatury. Sprawdźcie, gdzie 11.05.2022 będzie najcieplej. Najnowsza pogoda na dziś w poniższym materiale.

Pogoda na jutro (środa, 11.05.2022) to mieszanka dobrych i złych informacji. Jak już sygnalizowaliśmy wam w serwisie pogoda.se.pl, do Polski dotarło gigantyczne ocieplenie. Niektórzy już odtrąbili powitanie... lata! Warto jednak wiedzieć, że prognoza synoptyczna IMGW na środę ostrzega też przed niebezpiecznymi zjawiskami meteo. - W dzień w północnej połowie kraju i na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. W pasie pojezierzy możliwe lokalne burze. Poza tym pogodnie - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pamiętajcie, aby podczas burzy zachować ostrożność i zabezpieczyć cenne rzeczy. Dalszy ciąg prognozy pogody, w tym analiza wysokich temperatur, pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: Zimna Zośka spędza sen z powiek ogrodników! Kiedy wypada? Czy rośliny ucierpią?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Nerwowe szukanie cienia i nawet 28 stopni! Prognoza pogody na środę [Temperatura 11.05.2022]

Jeżeli mieszkacie na Dolnym Śląsku lub w Lubuskiem, to spodziewajcie się bardzo wysokich temperatur! To właśnie tam w środę (11 maja) słupki rtęci pokażą nawet 27-28 stopni! Koniecznie weźcie to pod uwagę przy doborze odzieży. Zdecydowanie chłodniej będzie w okolicach Gdańska i Koszalina. W Warszawie synoptycy spodziewają się ok 25 stopni Celsjusza. IMGW zwraca też uwagę na zagrożenie, związane z suszą.

- Temperatura maksymalna od 21°C na północy do 26°C w centrum kraju i 28°C na południu, jedynie nad samym morzem około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na środę.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 11-12.05.2022

IMGW podaje, że w nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna od 11°C do 15°C, nad morzem i na Suwalszczyźnie miejscami 10°C, najcieplej na Dolnym Śląsku około 16°C. - Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h - ostrzegają synoptycy. Po raz kolejny zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo i analizę aktualnej prognozy. 

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany