Deszcz i śnieg to nie wszystko. Stanie się jeszcze to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 2 marca 2023]

i

Autor: JerzyGorecki/pixabay.com Deszcz i śnieg to nie wszystko. Stanie się jeszcze to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 2 marca 2023]

Prognoza IMGW

Deszcz i śnieg to nie wszystko. Stanie się jeszcze to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 2 marca 2023]

2023-03-01 22:35

Pogoda na czwartek (2 marca 2023) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź opadów słabego deszczu i śniegu. Niestety, opady będą marznąć, powodując gołoledź. Na drogach zrobi się niebezpiecznie. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 2 marca 2023 przeczytasz na se.pl.

Deszcz i śnieg to nie wszystko. Stanie się jeszcze to! Będzie niebezpiecznie [Prognoza IMGW na 2 marca 2023]

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą nadal dominować będzie rozległy wyż z rejonu Wysp Owczych. Jedynie północno-wschodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego znajdować się będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w przetransformowanym powietrzu arktycznym.

Jaka będzie pogoda w czwartek 2 marca 2023?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (2 marca 2023) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko w górach małe. Trzeba się przygotować na opady deszczu i śniegu. Może być niebezpiecznie, ponieważ opady miejscami będą marznąć, powodując gołoledź.

- Miejscami słaby deszcz lub mżawka, na wschodzie także deszcz ze śniegiem i śnieg oraz w godzinach porannych możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź - ostrzega IMGW.

Temperatura 2 marca 2023

W czwartek najcieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej. Termometry wskażą dodatnie temperatury.

- Temperatura maksymalna od 1°C w rejonach podgórskich Karpat, około 4°C na przeważającym obszarze, do 7°C w rejonie Zatoki Gdańskiej - podaje IMGW.

Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

Pogoda IMGW dla Polski na jutro. Noc z czwartku na piątek (2.03.2023/3.03.2023)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (2.03.2023/3.03.2023) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko w górach małe. Miejscami słaby śnieg, na północnym wschodzie przejściowo możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Lokalnie, szczególnie na zachodzie, marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -4°C na zachodzie, Kujawach i w Kotlinie Kłodzkiej do 1°C na Półwyspie Helskim; chłodniej gdzieniegdzie w rejonach podgórskich od -10°C do -5°C. Wiatr słaby, na północnym wschodzie umiarkowany i tam porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Polscy skoczkowie zamienili narty na kręgle
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Jak powiedzieć DOŚĆ i zacząć wreszcie dbać o SIEBIE?

Posłuchaj tych porad! Na podcast zaprasza Krystyna Mirek.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany