Czego będzie najwięcej: słońca, zimna czy mgieł? Ekspert IMGW analizuje pogodę w Polsce

i

Autor: martinagreen/cc0/Pixabay.com Pogoda w czwartek, 20 października, upłynie w Polsce pod znakiem słońca i zimna, a w piątek są spodziewane mgły

Prognoza pogody

Czego będzie najwięcej: słońca, zimna czy mgieł? Ekspert IMGW analizuje pogodę w Polsce

2022-10-20 9:47

Pogoda w czwartek, 20 października, upłynie w Polsce pod znakiem słońca i zimna. Od rana nomen omen pogodnie w całym kraju, czym warto się nacieszyć, bo kolejne dni zapowiadają się znacznie gorzej. Słoneczną pogodę zakłóci nieco arktyczne powietrze, którego skutki mogliśmy już odczuć w nocy ze środy na czwartek, bo gdzieniegdzie pojawiły się przymrozki.

Pogoda w Polsce w czwartek, 21 października. Dużo słońca, ale zimno

Słońce czy zimno? Co zdominuje pogodę w Polsce w czwartek, 20 października? Jak informuje PAP, tak w telegraficznym skrócie będzie wyglądał cały dzień, o czym przekonuje Jakub Gawron, synoptyk dyżurny IMGW. Nasz kraj znajduje się obecnie w zasięgu wyżu, ale jednocześnie dociera do niego chłodne, arktyczne powietrze. Niskie temperatury można było odczuć już ze środy na czwartek, bo w wielu regionach było 0-1 stopni, a lokalnie pojawiły się też przygruntowe przymrozki. Również w czwartek nie należy się spodziewać wysokich temperatur, bo będzie od ośmiu stopni na północnym wschodzie i obszarach podgórskich do 13-14 kresek na południowym zachodzie Polski. Na przeważającym obszarze kraju dużo słońca, ale z jednym wyjątkiem.

- Jedynie na północnym wschodzie kraju zachmurzenie może wzrastać do dużego i tam możliwe są słabe, przelotne opady deszczu - mówi w rozmowie z PAP Gawron.

W piątek, 21 października, uwaga na mgły

Wiatr w czwartek słaby, zmienny, na zachodzie kraju umiarkowany, więc odczuwalna temperatura nie zostanie zakłócona przez żadne podmuchy. Z kolei najbliższa noc, z czwartku na piątek, 21 października, będzie pogodna, ale już tylko na wschodzie Polski, gdzie można się spodziewać od minus dwóch do plus dwóch stopni. Taka aura spowoduje, że lokalnie pojawią się też mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Tymczasem do zachodniej części kraju zacznie powoli wkraczać niż, więc pojawi się zachmurzenie, a w drugiej części nocy nawet słabe opady deszczu. Oznacza to jednocześnie wyższe temperatury, sięgające od dwóch stopni do siedmiu na plusie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy uważasz, że w tym roku będzie zima stulecia?
Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają