Złota polska jesień powróci! Eksperci podają datę

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Złota polska jesień powróci! Eksperci podają datę

Ocieplenie w Polsce

Złota polska jesień powróci! Eksperci podają datę

2022-10-19 13:19

Pogoda w Polsce lubi sprawiać psikusy. Początek tygodnia był bardzo ciepły, ale już środek tygodnia przyniósł nieprzyjemną wersję jesieni. Na szczęście eksperci IMGW podali, kiedy do naszego kraju przyjdzie kolejne ocieplenie. Letnich temperatur się nie spodziewamy, ale nadal będzie przyjemnie. Sprawdźcie, kiedy powróci złota polska jesień.

Pogoda zmienną jest - to wiemy nie od dzisiaj. Jeszcze nie tak dawno meteorolodzy przekazywali niezbyt przyjemne wieści. Arktyczne powietrze przyniesie przymrozki do -6 stopni. Na szczęście już niebawem kolejny, pogodowy zwrot akcji. W piątek i w sobotę (21-22.10.2022), w ciągu dnia temperatury podskoczą do 14-15 stopni Celsjusza. Najlepsze przyjdzie jednak pod sam koniec tygodnia.

Złota polska jesień powróci. Prognoza długoterminowa

Eksperci IMGW nie mają wątpliwości, druga część weekendu będzie bardzo przyjemna. Najcieplejsze kurtki można będzie schować do szafy, a parasole nie będą zbyt często w użyciu.

- Na niedzielę zapowiadamy ocieplenie, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju i mało deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr zacznie wiać z kierunków południowych - czytamy w prognozie synoptycznej na 23 października. Najcieplej powinno być w okolicach Wrocławia i Krakowa. Najchłodniej z kolei na Podlasiu.

Jeszcze lepiej będzie na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek (24.10.2022 r.) mieszkańcy Zielonej Góry i Wrocławia mogą liczyć na temperatury na poziomie 20 stopni Celsjusza. Kolejne spadki temperatur odnotujemy w środku tygodnia, więc scenariusz będzie bardzo zbliżony do tego z bieżącego. Prognozy będziemy rzecz jasna codziennie aktualizować w naszym serwisie. Tymczasem proponujemy obejrzenie pięknego filmu, ukazującego złotą polską jesień. 

Złota polska jesień z lotu ptaka

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany