Paskudna pogoda dotrze do Polski. W środę będzie zimno, pochmurno i wietrznie [Prognoza IMGW na 19.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Paskudna pogoda dotrze do Polski. W środę będzie zimno, pochmurno i wietrznie [Prognoza IMGW na 19.10.2022]

Szykujcie ciepłe kurtki

Paskudna pogoda dotrze do Polski. W środę będzie zimno, pochmurno i wietrznie [Prognoza IMGW na 19.10.2022]

2022-10-19 6:14

Pogoda na środę (19 października 2022) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie dostarcza zbyt wielu powodów do optymizmu. Odnotujemy znaczne ochłodzenie, a w dodatku wystąpią opady deszczu oraz silne wichury. W naszym serwisie sprawdzamy, gdzie 19.10.2022 r. będzie najgorzej.

IMGW informuje, że od Morza Północnego, przez środkową Europę, po basen Morza Śródziemnego rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Reszta kontynentu będzie pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z niżem z ośrodkami nad zachodnią Rosją, w strefie przemieszczającego się z północy na południe kraju chłodnego frontu atmosferycznego, tylko nad województwami zachodnimi zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Z północnego zachodu i północy będzie napływać coraz chłodniejsze powietrze. Jak to wpłynie na pogodę, która zostanie z nami w środę (19.10.2022 r.)?

Jaka będzie pogoda w środę, 19 października?

W środku bieżącego tygodnia zrobi się zimno, momentami bardzo chłodno. Przydadzą się cieplejsze kurtki. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zostawiają złudzeń, pogoda nie poprawi nam nastroju, a wręcz przeciwnie.

- W środę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Słabe przelotne opady deszczu. Na szczytach górskich przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami na wschodzie i północy w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W Sudetach porywy do 65 km/h, w Tatrach do 85 km/h. W Tatrach lokalnie zawieje śnieżne - podaje IMGW w prognozie na 19 października.

Pogoda na dziś. Jaka będzie temperatura 19.10.2022 r.?

Termometry wskażą o wiele mniej przyjemne wartości, niż chociażby na początku tygodnia. Jesień pokaże nam powszechnie nielubiane oblicze. Są regiony, które zmierzą sięz jednocyfrowymi temperaturami.

- Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie do 13 st. C na południowym zachodzie - czytamy w prognozie na najbliższe godziny. W ciepłe kurtki muszą się zaopatrzyć m.in. mieszkańcy Olsztyna, Gdańska, Białegostoku i okolic.

Prognoza IMGW na noc ze środy na czwartek 19/20.10.2022 r.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie miejscami z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu z deszczem. Lokalnie na wybrzeżu wschodnim oraz na Mazurach niewykluczone słabe burze. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie do ok. 10 mm. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem i w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Podczas burz wiatr porywisty.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Złota polska jesień z lotu ptaka