Chłodny front atmosferyczny w Polsce. Przyniesie burze, porywisty wiatr i ochłodzenie [Pogoda IMGW na 18.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Chłodny front atmosferyczny w Polsce. Przyniesie burze, porywisty wiatr i ochłodzenie [Pogoda IMGW na 18.10.2022]

Prognoza na wtorek

Chłodny front atmosferyczny w Polsce. Przyniesie burze, porywisty wiatr i ochłodzenie [Pogoda IMGW na 18.10.2022]

2022-10-17 14:49

Pogoda na wtorek (18 października 2022) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), przygotowuje nas na działanie chłodnego frontu atmosferycznego. Nie będzie już tak ciepło jak dzień wcześniej, a w dodatku swoje zrobią opady deszczu. Możliwe są również burze. Gdzie 18.10.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza IMGW na najbliższe godziny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że we wtorek (18.10.2022 r.) Europa Południowa oraz częściowo Zachodnia będzie w zasięgu wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Nad Polskę nasunie się płytka zatoka związana z niżem przemieszczającym się znad Szwecji nad Rosję. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie wędrował chłodny front atmosferyczny. Na południowym wschodzie utrzyma się ciepła masa powietrza polarnego morskiego, nad pozostałą część kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Pogoda nieco się pogorszy w stosunku do tego, co mieliśmy na samym początku tygodnia.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 18 października?

Po bardzo ciepłym, momentami nawet letnim poniedziałku, kolejne godziny przyniosą o wiele więcej zjawisk, typowych dla jesiennej pory roku. Potwierdza to najnowsze prognoza synoptyków Instytutu.

- We wtorek w na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Lokalnie na północy i w centrum możliwe słabe burze. Wysokość opadów na Kujawach i w Wielkopolsce miejscami od 10 mm do 15 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Na Pogórzu Karpackim porywy wiatru do 55 km/h, wysoko w Sudetach do 65 km/h  - przekazują eksperci IMGW.

Jaka będzie temperatura 18.10.2022?

Nawet 25 stopni na termometrach i to w połowie października? Taki klimat towarzyszył w poniedziałek (17.10.2022 r.) m.in. mieszkańcom Wrocławia. We wtorek nieco się ochłodzi, choć pod tym względem będzie nadal przyjemnie.

- Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północy do 18 st. C w centrum kraju i 22 st. C na południu i południowym wschodzie - podaje IMGW.

Pogoda na jutro. Noc z wtorku na środę 18/19.10.2022

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C w rejonach podgórskich do 11°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Złota polska jesień z lotu ptaka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany