Temperatury pójdą ostro w górę! Lato zapuka do Polski [Prognoza IMGW na 17.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Temperatury pójdą ostro w górę! Lato zapuka do Polski [Prognoza IMGW na 17.10.2022]

Pogoda na poniedziałek

Nawet 25 stopni, ale są też gorsze wieści! Taki będzie poniedziałek [Prognoza IMGW na 17.10.2022]

2022-10-17 6:33

Pogoda na poniedziałek (17 października) dla Polski, przygotowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wygląda bardzo ciekawie. Do naszego kraju powrócą letnie wartości i mowa tutaj przede wszystkim o temperaturach, które sięgną 25 stopni Celsjusza. Gdzie 17.10.2022 będzie najcieplej? Oto najnowsza prognoza pogody.

Jak informuje IMGW, nad wschodem i południem Europy dominuje wyż znad Rosji, reszta kontynentu pozostaje w zasięgu rozległego, wieloośrodkowego niżu znad Wysp Brytyjskich. Przeważający obszar Polski jest na skraju tego niżu, jedynie krańce wschodnie pozostają pod wpływem wyżu znad Rosji. Na zachodzie zaznacza się wpływ frontu atmosferycznego. Z zachodu i południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Jak to wpłynie na początek tygodnia? Pogoda ma dla nas sporo niespodzianek.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 17 października?

Na początku tygodnia aura w wielu miejscach Polski będzie przypominać tę, kojarzoną z letnią porą roku. Nie oznacza to jednak, że nie przydadzą się parasole.

- W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy przejściowo duże i tam przelotne opady deszczu. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Wiatr słaby i umiarkowany, na Śląsku porywisty, południowy i południowo-zachodni - podaje IMGW.

Jaka będzie temperatura 17.10.2022?

Temperatury, które będziemy odczytywać z termometrów na początku tygodnia mogą niektórych zaskoczyć. Gdzieniegdzie będzie bardzo ciepło. Które regiony odnotują powrót lata?

- Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie do 21°C w centrum i 25°C na południowym zachodzie - przekazują synoptycy IMGW. Na najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy Wrocławia, Zielonej Góry i okolic. Niewiele chłodniej w Poznaniu i Krakowie.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 17/18.10.2022

IMGW podaje, że w nocy na północnym zachodzie i północy zarysuje się przewaga zachmurzenia dużego i pojawią się opady deszczu, postępujące od Pomorza Zachodniego w głąb kraju. Lokalnie możliwe są słabe burze. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach sudeckich miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9°C na południu do 14°C nad morzem, chłodniej w dolinach górskich, od 4°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

Sonda
Czy lato powinno trwać cały rok?
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany