Nadchodzi załamanie pogody. Potężne ochłodzenie, temperatura spadnie o kilkanaście stopni!

i

Autor: Shutterstock Nadchodzi załamanie pogody. Potężne ochłodzenie, temperatura spadnie o kilkanaście stopni!

Idą przymrozki!

Nadchodzi załamanie pogody. Potężne ochłodzenie, temperatura spadnie o kilkanaście stopni!

2022-10-18 13:27

W ostatnich kilku dniach mogliśmy cieszyć się ciepłą jesienią. Temperatury w wielu miejscach Polski przekroczyły 20 stopni Celsjusza, a na niebie świeciło słońce. Pogoda każe nam jednak szybko zapomnieć o tak pięknej aurze. Nadchodzi załamanie pogody. Front przyniesie potężne ochłodzenie. Najbardziej odczujemy to w temperaturze. W najbliższych dniach termometry pokażą nawet o kilkanaście stopni mniej niż w weekend! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Załamanie pogody. Temperatura spadnie, będą przymrozki

Kto uwielbia ciepło, ten musi się zmartwić. Piękna aura, która była w Polsce w ostatnich dniach, odejdzie w zapomnienie. Nadchodzi załamanie pogody. Jak informuje portal twojapogoda.pl, we wtorek (18 października) nad Polskę wkroczył chłodny front atmosferyczny, który przesuwa się z północnego zachodu na południowy wschód. Front przyniósł pochmurną pogodę na zachodzie, północy i w centrum kraju. Tam trochę popada. Najwięcej deszczu spadnie w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę po Mazowsze i Podlasie (10-20 mm deszczu). To nawet połowa październikowej normy. Mogą także wystąpić lokalne burze.

Front atmosferyczny, oprócz deszczu, przyniesie do Polski także chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Oznacza to spadek temperatury i to nawet o kilkanaście stopni. Znaczące ochłodzenie odczujemy już w środę (19 października). W większości kraju 10-12 stopni. Najcieplej na południu - do 15 stopni Celsjusza. To zdecydowanie mniej niż jeszcze kilkadziesiąt godzin temu. Nadal pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. W czwartek i piątek (20-21 października) nagle ciemne chmury nad Polską znikną, ale niskie temperatury z nami zostaną. Co więcej, zrobi się jeszcze chłodniej. Do Polski napłynie zimne powietrze znad Arktyki. Co to oznacza? Przymrozki o poranku, nawet do -6 stopni Celsjusza przy gruncie oraz do -4 stopni na wysokości 2 metrów. W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 10-12 stopni.

Zima coraz bliżej. Jaka pogoda nas wtedy czeka? Szczegóły w artykule Najnowsza prognoza pogody na zimę 2022. Siarczyste mrozy, śnieg i wielkie zaskoczenie! Polskie zboża zagrożone?

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Ppłk Krzysztof Przepiórka: "Mamy III wojnę światową w pigułce" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany