Załamanie pogody w Polsce. Spadek temperatur to zaledwie początek

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Załamanie pogody w Polsce. Spadek temperatur to zaledwie początek

Złowieszcza prognoza

Załamanie pogody w Polsce. Spadek temperatur to zaledwie początek

2022-10-17 10:15

Najnowsza prognoza pogody synoptyków z IMGW dla Polski nie wygląda zbyt optymistycznie. Na początku bieżącego tygodnia pogoda miała dla nas pozytywne niespodzianki, ale już za chwilę odnotujemy bezlitosne załamanie pogody. Temperatury pójdą ostro w dół, do tego gwałtownie zaatakują deszcze i przymrozki. Szczegóły analizujemy poniżej.

Załamanie pogody w Polsce. Prognozy są bezlitosne

U progu nowego tygodnia pogoda pozytywnie zaskoczyła Polaków. W poniedziałek termometry na Dolnym Śląsku pokażą nawet 25 stopni Celsjusza, a słońce regularnie daje o sobie znać. Niestety taki tan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. Już we wtorek (18.10.2022 r.) nastąpi konkretne ochłodzenie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie temperatury dobrną do granicy 20 stopni Celsjusza. Na północy popada przelotnie deszcz, a wiatr na wybrzeżu będzie dość silny, porywisty z kierunków zachodnich. To dopiero wstęp do tego, co nas czeka w środku tygodnia. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń, trzeba się przygotować na trudne warunki.

Pogoda na 19 i 20 października. Temperatury ostro w dół

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości, przyjemne temperatury z początku tygodnia odejdą w zapomnienie. Problemem będą poranne przymrozki.

- Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, w nocy na północy i południu miejscami duże z zanikającymi słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od 1°C do 3°C i odnotujemy spadek temperatury przy gruncie do -2°C, nad morzem od 3°C do 7°C; w rejonach podgórskich około -2°C. Temperatura maksymalna od 7°C na południu do 12°C na zachodzie - podaje IMGW w prognozie na 19 i 20 października. Na tym jednak nie koniec.

- Temperatury spadną w całym kraju, pojawi się sporo opadów przelotnych, lokalnie nie można wykluczyć burz adwekcyjnych za głównym frontem w świeżej masie powietrza. W okolicach 22-23 października 2022 temperatury wzrosną. Zaobserwujemy jednak dużą dynamikę w pogodzie - czytamy na stronie fanipogody.pl.

W związku z dynamicznymi zmianami, które będą dawać o sobie znać w naszym kraju, zalecamy codzienne sprawdzanie aktualnych prognoz. Będziemy je regularnie odświeżać w naszym serwisie.

Co wiesz o burzy? Sprawdź!

Pytanie 1 z 9
Gdzie najlepiej schronić się przed burzą?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają