Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]

2022-05-18 7:02
Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]

Prognoza pogody na środę (18 maja) przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada spokojny dzień. To być może ostatni taki w bieżącym tygodniu, bo końcówka tygodnia zapowiada się na burzową. Sprawdźcie, gdzie 18.05.2022 będzie najcieplej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (środa, 18.05.2022) wygląda dość przyjemnie. Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej codziennie aktualizują prognozę synoptyczną IMGW na kolejne dni. Środek tygodnia możemy określić mianem "cisza przed burzą". - W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na krańcach północno-zachodnich umiarkowane - podają eksperci od zjawisk meteo. Wygląda na to, że parasole można na chwilę (!) odłożyć do szafy. Niestety taki stan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. O szczegółach piszemy poniżej, najpierw jednak zachęcamy do rozwiązania naszego quizu pogodowego. 

Czytaj też: Permanentna susza w Polsce! Ekspert IMGW mówi o zmianie klimatu. Zagrożenie jest bardzo poważne

-40 STOPNI w styczniu?! Pogoda może nas MOCNO ZASKOCZYĆ

Pytanie 1 z 10
Najniższa temperatura w historii pomiarów to:

Prognoza pogody 18.05.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 18 maja?

W temacie temperatur, które będą z nami w środku tygodnia - nie spodziewamy się żadnych przełomów. Będzie bardzo podobnie jak w ostatnich godzinach. Nocami możliwe są przygruntowe przymrozki, ale w ciągu dnia termometry pokażą dwucyfrowe wartości.

- Temperatura maksymalna na wschodzie, wschodnim wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 12°C do 17°C, a lokalnie w centrum oraz na zachodzie od 18°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich - czytamy w prognozie IMGW na 18 maja.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 18-19 maja

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (18-19 maja) będzie bezchmurnie, gdzieniegdzie zachmurzenie małe, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowane. Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 2°C do 6°C oraz na pozostałym obszarze od 7°C do 11°C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych. O ile jeszcze czwartek będzie spokojny, o tyle już końcówka tygodnia bynajmniej. - W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25°C, w niedzielę chłodniej - maksymalnie około 20°C - przekazują synoptycy.

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE