Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]

Cisza przed burzą. Tak IMGW widzi środę [Pogoda 18.05.2022]

2022-05-18 7:02

Prognoza pogody na środę (18 maja) przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada spokojny dzień. To być może ostatni taki w bieżącym tygodniu, bo końcówka tygodnia zapowiada się na burzową. Sprawdźcie, gdzie 18.05.2022 będzie najcieplej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (środa, 18.05.2022) wygląda dość przyjemnie. Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej codziennie aktualizują prognozę synoptyczną IMGW na kolejne dni. Środek tygodnia możemy określić mianem "cisza przed burzą". - W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na krańcach północno-zachodnich umiarkowane - podają eksperci od zjawisk meteo. Wygląda na to, że parasole można na chwilę (!) odłożyć do szafy. Niestety taki stan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. O szczegółach piszemy poniżej, najpierw jednak zachęcamy do rozwiązania naszego quizu pogodowego. 

Czytaj też: Permanentna susza w Polsce! Ekspert IMGW mówi o zmianie klimatu. Zagrożenie jest bardzo poważne

-40 STOPNI w styczniu?! Pogoda może nas MOCNO ZASKOCZYĆ

Pytanie 1 z 10
Najniższa temperatura w historii pomiarów to:

Prognoza pogody 18.05.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 18 maja?

W temacie temperatur, które będą z nami w środku tygodnia - nie spodziewamy się żadnych przełomów. Będzie bardzo podobnie jak w ostatnich godzinach. Nocami możliwe są przygruntowe przymrozki, ale w ciągu dnia termometry pokażą dwucyfrowe wartości.

- Temperatura maksymalna na wschodzie, wschodnim wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 12°C do 17°C, a lokalnie w centrum oraz na zachodzie od 18°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich - czytamy w prognozie IMGW na 18 maja.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 18-19 maja

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (18-19 maja) będzie bezchmurnie, gdzieniegdzie zachmurzenie małe, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowane. Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 2°C do 6°C oraz na pozostałym obszarze od 7°C do 11°C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych. O ile jeszcze czwartek będzie spokojny, o tyle już końcówka tygodnia bynajmniej. - W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25°C, w niedzielę chłodniej - maksymalnie około 20°C - przekazują synoptycy.

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany