Deszcz

i

Autor: Pixabay Prognozy IMGW na piątek (28 lipca) mówią o deszczu i chłodzie.

Pogoda

Chłodna noc i poranek, w dzień deszcz! Paskudna pogoda w piątek [Prognoza IMGW na 28.07.2023]

2023-07-27 14:23

Piątek (28 lipca) zapoczątkuje ostatni weekend w tym miesiącu. Niestety, według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) lipiec pożegna nas chłodną i deszczową aurą. Nie ma co liczyć na upalny weekend i piękną pogodę.

Jaka pogoda w piątek (28 lipca)? Prognoza IMGW

Im bliżej weekendu, tym potwierdzają się prognozy sprzed kilku dni, które zapowiadały kapryśną, wręcz jesienną pogodę pod koniec lipca. Upały odeszły w zapomnienie. Zamiast tego mamy deszcz i dość niską temperaturą. Jaka będzie pogoda w piątek (28 lipca)? Szczegóły poniżej.

Noc z czwartku na piątek (27/28 lipca) z umiarkowanym zachmurzeniem tylko na krańcach wschodnich, gdzie nie powinno w ogóle padać, a jeśli już, to deszczu spadnie niewiele. - Natomiast na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, i tam spodziewane są ciągłe opady deszczu, którego może spaść ok. 10 mm, do 15 mm na zachodzie Polski - wskazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska i podkreśliła, że na północnym wschodzie temperatura minimalna może nie osiągnąć 10 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich Karpat prognozowane są podobne wartości, a temperatura może tam spaść nawet do ok. 7 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 11 stopni do nawet 15-16 stopni Celsjusza na Opolszczyźnie.

Jak informuje IMGW, w piątek (28 lipca) północna i wschodnia część Europy pozostaną w zasięgu rozległego niżu z układem frontów atmosferycznych i głównym ośrodkiem na zachód od Wysp Brytyjskich. Na południu kontynentu będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Polska znajdzie się na skraju niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Na północy i wschodzie oddziaływał będzie pofalowany front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Piątek (28 lipca) będzie w naszym kraju dniem pochmurnym. Miejscami przelotny deszcz i burze. Suma opadów w czasie burz na Pomorzu do 20 mm. Na termometrach maksymalnie od 19 stopni Celsjusza nad morzem, około 23 stopni w centrum, a najcieplej na zachodzie - do 25 stopni Celsjusza. Najniższa temperatura w obszarach podgórskich Karpat. Tam od 14 do 18 stopni Celsjusza. - Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 75 km/h - zapowiada IMGW.

Jaka będzie pogoda w sierpniu? Sprawdź! Urlopowicze łapią się za głowy. Te dane mówią wszystko. Wakacyjne plany popsute

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Strażacy z Przemyśla uratowali bocianie pisklę, którego mama zginęła