Burze z piorunami i gigantyczny spadek temperatur! Złowieszcza prognoza dla Polski

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Polsce zwariowała. Walka grzmotów z bardzo wysokimi temperaturami! W weekend stanie się to

Burze z piorunami i gigantyczny spadek temperatur! Złowieszcza prognoza dla Polski

2022-05-18 12:01

Prognoza pogody dla Polski zapowiada gwałtowne zmiany. Jeśli przyzwyczailiście się do letnich temperatur, to musimy was rozczarować. Zostaną one wyparte przez burze z piorunami i konkretne ochłodzenie. Termometry mogą wskazywać nawet 15 stopni mniej! Załamanie pogody w Polsce przyjdzie już w tym tygodniu. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie najgorzej na stronie pogoda.se.pl.

Ten tydzień przynosi prawdziwie szaloną prognozę pogody dla Polski. W środę (18.05.2022) warunki atmosferyczne w przeważającej części są przyjemne, choć na termometrach nie zobaczymy więcej niż 23 stopni. Tymczasem od czwartku pogoda znów się popsuje, choć 19 maja ta zmiana nie będzie diametralna. - Miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C; cieplej na południowym zachodzie od 26°C do 28°C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19°C i na Półwyspie Helskim około 17°C - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Najgorsze przyjdzie bliżej weekendu. Nie dość, że zaatakują burze, to patrząc na termometry będziemy przecierać oczy ze zdumienia. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: Afrykańskie upały nadchodzą. Wiemy, kiedy dotrą do Polski. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Burze z piorunami i gigantyczny spadek temperatur! Złowieszcza prognoza dla Polski

Już w piątek i w sobotę (20-21.05.2022) synoptycy IMGW i autorzy serwisu twojapogoda.pl spodziewają się opadów deszczu i lokalnych burz. Dodatkowo może popadać grad, a gdzieniegdzie zjawiska będą gwałtowne. Należy zachować szczególną ostrożność. - Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie na wybrzeżu oraz w burzach dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w burzach do 65 km/h - czytamy w pięciodniowej prognozie IMGW. W piątek (20.05.2022) będzie bardzo ciepło - w Łodzi, Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze nawet 27-28 stopni. Tymczasem w weekend przydadzą się ciepłe bluzy! 

- Weekend pod znakiem rozczarowującej pogody dla tych, którzy planują wypoczynek na świeżym powietrzu, ponieważ będzie padać i wyraźnie się ochłodzi, w wielu miejscach do zaledwie ok. 15 stopni. Jednak deszcz jest teraz na wagę złota i nie powinniśmy na niego narzekać - podkreślają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Prognoza pogody. Deszcz dobry dla Polski?

Dlaczego pasjonaci, tworzący stronę twojapogoda.pl uważają, że opady deszczu to dobry scenariusz dla Polski? Chodzi tutaj o walkę z suszą. - Od siedmiu lat mamy w naszym kraju permanentną suszę, która zajmuję coraz większy obszar - ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową zastępca Dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. W związku z powyższym, takie opady są na wagę złota. W czasie burz należy jednak zachować ostrożność - zabezpieczyć cenne rzeczy, unikać przebywania na powietrzu, parkowania pod drzewami. Jeżeli to możliwe, powstrzymajmy się od korzystania z urządzeń elektronicznych. 

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają