Burza i wichura w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze i wichury do 60 km/h to nie wszystko! Prognoza IMGW na niespokojną środę [Pogoda 15.06.2022]

Burze i wichury do 60 km/h to nie wszystko! Prognoza IMGW na niespokojną środę [Pogoda 15.06.2022]

2022-06-15 8:47

Prognoza pogody na środę (15 czerwca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada niespokojny środek tygodnia. Burze i przelotne deszcze wciąż będą niepokoić Polaków. W jakim stopniu? W naszym serwisie sprawdzamy, gdzie 15.06.2022 będzie najgorzej. Przedstawiamy najnowszą pogodę na dziś w poniższym materiale.

Pogoda na dziś (środa, 15.06.2022) mówi nam jasno - Polacy nie odpoczną od niebezpiecznych zjawisk meteo, choć nie będzie ich aż tak dużo jak na samym początku bieżącego tygodnia. Prognoza synoptyczna IMGW zwraca uwagę m.in. na możliwe burze i silny wiatr. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeżeli planowaliście sympatyczny, dłuższy weekend nad morzem, to pogoda może niestety pokrzyżować plany.

Czytaj też: To jedna z największych powodzi w historii! Sensacyjne odkrycie naukowców UMK w Toruniu

Prognoza pogody 15.06.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 15 czerwca?

W środę temperatury pójdą do góry w stosunku do tych z 14 czerwca, ale nadal znajdą się regiony, gdzie termometry nie pokażą 20 stopni Celsjusza. Najcieplej powinno być w okolicach Wrocławia i Zielonej Góry. Po szczegóły ponownie zaglądamy do prognozy synoptycznej IMGW na środę.

- Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C, chłodniej nad morzem i na Podhalu około 18°C, najcieplej na południowym zachodzie do 25°C - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 15-16.06.2022

IMGW podaje, że noc ze środy na czwartek będzie spokojniejsza od tych z początku tygodnia, choć gdzieniegdzie może popadać. Jednocześnie ostrzegamy kierowców przed warunkami, które będą ograniczały widoczność. - Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i początkowo zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na wschodzie silne zamglenia i krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie i południu z przewagą kierunków południowych - czytamy w prognozie IMGW.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają