Burze, grad i potężne ulewy to nie wszystko! Szalona pogoda w Polsce [Prognoza IMGW na 23.05.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Burze, grad i potężne ulewy to nie wszystko! Szalona pogoda w Polsce [Prognoza IMGW na 23.05.2023]

Szaleństwo za oknami

Burze, grad i potężne ulewy to nie wszystko! Szalona pogoda w Polsce [Prognoza IMGW na 23.05.2023]

2023-05-23 7:14

Pogoda na wtorek (23 maja 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest jednym wielkim ostrzeżeniem. Burze, ulewne deszcze i grad - te niebezpieczne zjawiska meteo będą z nami w najbliższych godzinach. Prognoza IMGW zdradza, gdzie będzie najgorzej.

Najnowsza prognoza pogody dla Polski to kolejny już w tym miesiącu przełom. Rzecznik IMGW nie ma wątpliwości, że nad Polskę nadciąga cyklon Dawid, który wywoła ogromne zamieszanie. Przekonamy się o tym już we wtorek (23 maja 2023 r.), ponieważ nasz kraj opanują bardzo niebezpieczne zjawiska meteo. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu, który przemieści się znad Niemiec nad pogranicze Polski i Czech, jedynie w nocy wschodnie województwa pozostaną w obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim, ale na tym właściwie dobre wieści się kończą.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 23 maja?

Synoptycy IMGW podają, że we wtorek na Mazowszu, Lubelszczyźnie i południu Podlasia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niestety, chmury przyniosą zjawiska, których większość bardzo nie lubi.

- Przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie i południowym zachodzie. Na zachodzie i południu miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm, na południu Małopolski, Górnego Śląska, Opolszczyzny i w rejonie Kotliny Kłodzkiej możliwe sumy opadów do 30 mm - 35 mm - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto śledzić ostrzeżenia i zachować szczególną ostrożność!

Pogoda na dziś. Temperatura 23.05.2023

Wiatr na ogół będzie słaby lub zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. Te silniejsze podmuchy mogą obniżyć temperatury odczuwalne, które zostaną na przyjemnym poziomie. - Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 19 stopni Celsjusza na zachodzie do 24 st. C na wschodzie, lokalnie na Mazowszu do 25 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich i lokalnie nad morzem, od 16 st. C do 19 st. C - podaje IMGW.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę, 23/24 maja 2023

Eksperci IMGW dodają, że w  nocy na północnym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. - Na południu prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C, w Małopolsce i na Śląsku do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty - alarmują synoptycy. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają