Katastrofa pogodowa

Ulewne deszcze zalewają miasteczka! Tak źle nie było od lat. Powódź we Włoszech

2023-05-22 9:04

Pogodowy kataklizm we Włoszech. Według najnowszych informacji, liczba ofiar we włoskim regionie Emilia- Romania w środę (17 maja 2023) wzrosła do ośmiu. Informację o wzroście liczby ofiar podała Ansa za lokalnym władzami. Co najmniej kilka osób uważa się za zaginione.

Dramatyczna sytuacja we włoskim regionie Emilia- Romania. Z zalanych i zagrożonych powodziami terenów ewakuowano około 4 tysięcy osób. Jak podała w środę Ansa za lokalnym władzami, liczba ofiar wzrosła do ośmiu. Kilka osób uważa się za zaginione.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w rejonie Bolonii, Ceseny, Forli, Faenzy i Rawenny. Z brzegów wystąpiło 14 rzek. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w związku z żywiołem, wywołującym gigantyczne straty i paraliżującym komunikację odwołane zostało Grand Prix Formuły 1 w Imoli, które miało odbyć się w najbliższy weekend z udziałem około 200 tysięcy kibiców.

"Rzeczywistość przerosła najgorsze prognozy"- tak przewodniczący władz regionu Emilia- Romania Stefano Bonaccini podsumował drugą w maju powódź w rejonie miast Forli, Cesena , Rawenna, Riccione. W Faenzy ludzie w panice weszli na dachy swoich zalewanych domów. W Forli w zalanym domu zginął starszy mężczyzna. Ewakuowano setki mieszkańców.

Tak gigantycznych ulew nie notowano w tym regionie od ponad 90 lat.

Włoskie media podkreślają, że powodziowy kataklizm powtórzył się w Emilii- Romanii po dwóch tygodniach. Na początku maja zanotowano tam straty w wysokości 1 miliarda euro.

Robert Kubica: F1 to nie jest świat, w którym trzeba szukać przyjaciół
Sonda
Czy ucierpiałeś kiedyś w wyniku powodzi?