Połamane drzewa. Wichury, prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Alarm meteo dla Polski. Za oknami będzie się działo! Pogoda na poniedziałek, 3 stycznia / Zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Polski. Mnóstwo deszczu i jeszcze to! [Pogoda na dziś, 3.01.2022]

2022-01-03 6:30

Pogoda na dziś (poniedziałek, 3 stycznia), jaką zaprezentowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje trudne warunki atmosferyczne. Mowa tu m.in. o konkretnych opadach deszczu i silnym wietrze. Obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia od IMGW. Szczegółowa prognoza pogody na dziś (3.01.2022) na se.pl.

Pogoda na dziś, 3 stycznia. Wichury i sporo deszczu. IMGW ostrzega

Pogoda na dziś (3.01.2021), którą analizujemy w oparciu o oficjalny serwis Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zwiastuje przyjemnego dnia. Wprawdzie początek roku 2022 nie przyniósł siarczystych mrozów, ale Polacy będą musieli się zmierzyć z innymi, nieprzyjemnymi zjawiskami pogodowymi. Co nas czeka w najbliższych godzinach? Mieszkańcom niektórych regionów radzimy przygotowanie parasoli i kurtek przeciwdeszczowych. - W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm na południowym wschodzie. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem; w Tatrach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 10 cm - podaje IMGW.

Zobacz koniecznie: Pogoda na Trzech Króli i długi weekend. Będzie się działo! Prognoza na cały nadchodzący tydzień

Prognoza pogody na 3 stycznia. Ostrzeżenia IMGW 3.01.2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował w niedzielę (2.01.2022) żółte alerty ostrzegające przed silnym wiatrem. Obowiązują one na terenie województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Większość z nich obowiązuje również w poniedziałek, w godzinach porannych (do 3:00, 6:00, 8:00, 9:00, 10:00, w zależności od regionu). Warto sprawdzić szczegóły dotyczące waszej okolicy na mapie IMGW. Zalecamy szczególną ostrożność! Komunikaty mogą ulec aktualizacji.

- Prognozuje się wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu - czytamy w alercie dla Białegostoku, pod którym podpisał się synoptyk IMGW-PIB, Tomasz Siemieniuk.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 3 stycznia? Temperatura 3.01.2022

W poniedziałek (3.01.2022) nie odnotujemy powrotu mroźnej zimy, ale gdzieniegdzie powieje konkretnym chłodem. Jak już sygnalizowaliśmy powyżej - trzeba uważać na wichury, które mogą powodować utrudnienia komunikacyjne. Szczegóły podali eksperci IMGW.

- Temperatura maksymalna od 4° do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu i w górach silny, od 35 km/h do 45 km/h, porywisty, zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 75 km/h, w Karpatach do 90 km/h i w Sudetach do 80 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy na stronie Instytutu.

Noc z poniedziałku na wtorek. Prognoza IMGW 3-4 stycznia

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady deszczu, w górach śniegu i deszczu ze śniegiem. Nie spodziewamy się mrozów. - Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h i w Karpatach do 70 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - informują eksperci Instytutu.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany