26 stopni w Polsce. To kwestia godzin! Będziemy szukać cienia

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 26 stopni w Polsce. To kwestia godzin! Będziemy szukać cienia

Lato w maju!

26 stopni w Polsce. To kwestia godzin! Będziemy szukać cienia

2023-05-17 11:05

Prognoza IMGW dla Polski nie zostawia złudzeń - pogoda pozwoli nam poczuć lato. Eksperci wskazują dzień, kiedy termometry pokażą nawet 26 stopni! Jeszcze w maju będziemy mogli się opalać na balkonie. Szczegóły tej prognozy przekazujemy na se.pl.

W tym tygodniu informowaliśmy już w pogodowym oddziale "Super Expressu" o szalonych warunkach atmosferycznych. Burze i ulewne deszcze to jedno, ale w prognozach IMGW widać również letnie temperatury. Synoptycy wiedzą już, że przedsmak lata odczujemy podczas weekendu. Wszystko wskazuje na to, że pogoda zachęci nas do wypoczynku na świeżym powietrzu. Będzie to przyjemna odmiana, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt godzin temu zmagaliśmy się z wyjątkowo ponurą aurą. 

Prognoza IMGW. 26 stopni w Polsce. Eksperci wskazują datę

- W sobotę i w niedzielę (20-21 maja) na ogół będzie dość pogodnie, tylko w godzinach popołudniowych miejscami wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna do 26°C - wskazuje IMGW. Na 25 stopni i więcej mogą liczyć mieszkańcy Bydgoszczy, Zielonej Góry, Wrocławia, Opola, Torunia, Szczecina i Koszalina. Prognozy mogą się zmienić, ale na razie wygląda to bardzo optymistycznie. Opalanie na balkonie? To jak najbardziej możliwe! Niestety, eksperci zwracają też uwagę na niebezpieczne zjawiska meteo, które mogą zakłócić wypoczynek.

Nie tylko upały, ale też burze! Prognoza na weekend dla Polski

W prognozach IMGW na dni 20-23 maja widać nie tylko wysokie temperatury. W niedzielę (21 maja 2023 r.) na wschodzie szaleć będą burze, a towarzyszyć im będą porywy wiatru do 55 km/h. Zwracajmy uwagę na ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i lokalne komunikaty meteo. Dziś już wiemy, że przed nami najcieplejsze dni od początku 2023 roku. Codzienne prognozy niezmiennie będziemy podawać w serwisie "Super Expressu". Warto być z nami każdego dnia, ponieważ prezentujemy ciekawostki z Polski i ze świata.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?