Ogromne ulewy zaleją Polskę. Miesięczna norma w jeden dzień. Fatalne prognozy

i

Autor: music4life/cc0/Pixabay.com Środa, 17 maja, podobnie jak wtorek, upłynie pod znakiem kolejnych opadów, które mogą przechodzić w ulewy

Będzie lało jak z cebra!

Ogromne ulewy zaleją Polskę. "Miesięczna norma w jeden dzień". Fatalne prognozy

2023-05-17 9:01

W poniedziałek deszcz opanował Polskę. We wtorek mogliśmy liczyć na krótkie przejaśnienia, ale od godzin popołudniowych i wieczornych opady wróciły i utrzymają się co najmniej do czwartku, 18 maja. W pasie od Podlaskiego po południe kraju należy się spodziewać ulew, a nie tylko przelotnego deszczu. Lokalnie miesięczna norma opadów może zostać "wyrobiona" w ciągu dnia.

Pogoda dla Polski. W których regionach przechodzą ulewy?

Środa, 17 maja, podobnie jak wtorek, upłynie pod znakiem kolejnych opadów. A to tylko zapowiedź kolejnych deszczów, które zdominują pogodę w Polsce w kolejnych kilku dniach. Chmury przynoszące opady dotarły do naszego kraju we wtorek po południu i wieczorem, ale objęły swoim zasięgiem tylko wybrane regiony. Ich mieszkańcy mogą się jednak spodziewać prawdziwych ulew zamiast przelotnego deszczu. Tak duże opady prognozowane są dla następujących województw: Podlaskiego; większości terenu Mazowieckiego, wyłączając jego północno-zachodnią część; Lubelskiego; Świętokrzyskiego; Łódzkiego oraz południowej i południowo-wschodniej Polski. W tych regionach ulewy mają się utrzymać do czwartkowego wieczora, tj. 18 maja, choć przelotny deszcz jest jeszcze zapowiadany na piątek.

- Spadnie tam przeważnie od 30 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, a miejscami nawet do 60-70 litrów, czyli tyle, ile normalnie powinno przez cały miesiąc. Co ważne, większość z tej sumy spadnie w zaledwie dobę - informuje TwojaPogoda.pl.

W czasie ulew znacznie spadnie też temperatura, bo może być ledwie 10 stopni - na pozostałym terenie Polski, gdzie nie będzie deszczu, nadal dosyć ciepło, bo 15-20 kresek.

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Tajemniczy obiekt spadł na wioskę
Listen on Spreaker.