Zimno? Tej nocy temperatura jeszcze spadnie! Kiedy odpuści mróz w Polsce?

i

Autor: Pixabay.com / reprodukcja SE Zimno? Tej nocy temperatura jeszcze spadnie! Kiedy odpuści mróz w Polsce?

Zimno? Tej nocy temperatura jeszcze spadnie! Kiedy odpuści mróz w Polsce?

2021-12-27 13:00

Zima w Polsce się rozkręca. Za nami białe święta. W wielu regionach było pięknie i śnieżnie. Narzekać mogli jedynie kierowcy. Siarczysty mróz przybiera jednak na sile. Minionej nocy pogoda w Polsce pokazała swoje najchłodniejsze oblicze. Miejscami temperatura spadła nawet poniżej -20 stopni Celsjusza. Kiedy mróz odpuści? Co mówią najnowsze prognozy pogody?

Mróz w Polsce dawno nie był tak uciążliwy. Pogoda w całym kraju jest iście zimowa. Po świętach robi się coraz chłodniej. Minionej nocy słupki rtęci miejscami zjechały poniżej dwudziestej kreski pod zerem. Polacy zaczynają się już zastanawiać, kiedy mróz odpuści. W ciągu najbliższych godzin nie ma co na to liczyć. Na początku tygodnia niskie temperatury mają dawać o sobie znać we wszystkich województwach. Na południowym wschodzie kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia. - Prognozuje się temperaturę minimalną miejscami od -17 do -15 stopni Celsjusza oraz wiatr o średniej prędkości od 5 do 10 km/h - czytamy w komunikacie IMGW. Warto zaznaczyć, że temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa. Niestety, wskazania termometrów w nocy z poniedziałku na wtorek, z 27 na 28 grudnia 2021 roku, nie poprawią się. Kiedy to nastąpi? O szczegółach przeczytasz pod poniższym quizem pogodowym.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

W czasie nadchodzącej nocy pogoda w całej Polsce nadal będzie mroźna. Temperatura może spaść poniżej -10 stopni Celsjusza m.in. na Pomorzu, w centrum kraju, na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz w rejonach podgórskich na południu. Niezmiennie mrozu należy spodziewać się we wszystkich województwach. Dopiero w środę po południu, 29 grudnia 2021 roku, od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze. W czwartek, 30 grudnia 2021 roku, w wielu regionach Polski możemy liczyć już na dodatnie wskazania termometrów. Nie zmienia to jednak faktu, że na drogach wciąż będzie niebezpiecznie. Przy zmieniającej się pogodzie kierowcy muszą utrzymać czujność i zachować szczególną ostrożność. IMGW zapowiada ostrzeżenia przed marznącymi opadami, oblodzeniami i silnym wiatrem na najbliższe dni.

Zobacz także: Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Prognozy zaskakują! Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia?

Zaskakujące prognozy gospodarcze na 2022 rok
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany