Załamanie pogody w tej części Polski! Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Załamanie pogody w tej części Polski! Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

Burze atakują

Załamanie pogody w tej części Polski! To dopiero początek. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-08-10 8:36

Prognoza pogody IMGW dla Polski nie zostawia złudzeń. W środę przeważnie będzie pogodnie i ciepło, w ciągu dnia będą się jednak rozwijały chmury, miejscami zachmurzenie będzie umiarkowane. Na wschodzie przelotny deszcz, na południowym wschodzie możliwe burze - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk

Prognoza pogody 10.08.2022. Ekspertka IMGW zapowiada burze

Potwierdza się prognoza synoptyczna IMGW na środę (10 sierpnia). - Rano pogodnie w całym kraju. Bez groźnych zjawisk atmosferycznych. Burze, które po południu rozwiną się na południowym wschodzie mogą się utrzymać do wieczora - przekazała ekspertka Instytutu Małgorzata Tomczuk, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Jej szczegółowa prognoza zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 st. C na zachodzie. Blisko granicy z Niemcami może zrobić się gorąco.

Czytaj też: Fala upałów powraca do Polski! Termometry pokażą bezlitosne wartości. Najnowsza prognoza

Prognoza pogody IMGW na noc ze środy na czwartek

IMGW prognozuje, że noc będzie pogodna - w drugiej połowie lokalnie mogą wystąpić mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Karpatach, na Suwalszczyźnie 10 st. C, w centrum 13-14 stopni, a na krańcach zachodnich sięgnie 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Niestety już 11 sierpnia powrócą do nas niebezpieczne zjawiska meteo.

W czwartek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Na południowym wschodzie okresami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Warto na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW i codzienne prognozy, które będziemy publikować na stronie pogoda.se.pl.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają