sezon grzewczy

i

Autor: shutterstock

Kara za oszczędzanie

Zakręcasz kaloryfery, gdy wychodzisz z domu? Grozi ci ogromna kara! Tak może się skończyć oszczędzanie na ogrzewaniu

2022-10-20 9:12

Ogrzewanie mieszkań zimą 2022 będzie słono kosztować. Niektórzy tak bardzo boją się wysokich rachunków za ogrzewanie, że chwytają się wszelkich sposobów, by choć trochę zaoszczędzić. Okazuje się, że mogą tego bardzo pożałować, a zamiast oszczędności - otrzymać wysoką karę! Jeśli też zakręcasz kaloryfery, gdy wychodzisz z mieszkania, lepiej przeczytaj nasz artykuł ku przestrodze!

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Zakręcanie kaloryferów to zły pomysł!

Zakręcanie kaloryferów na noc lub na czas wychodzenia z domu to często stosowana metoda przez osoby, które chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Szczególnie w sezonie grzewczym 2022/2023, który uderzy Polaków po kieszeni, mieszkańcy prześcigają się w pomysłach na zmniejszenie rachunków na ogrzewanie. Niestety, okazuje się, że popularne sposoby, zamiast oszczędności, mogą przynieść odwrotny skutek! Eksperci przestrzegają przed całkowitym zakręcaniem kaloryferów na kilka godzin w ciągu dnia. Takie zachowanie zamiast obniżać koszty ogrzewania, tylko podwyższa rachunki. Grzejnik podczas włączania i nagrzewania się zużywa bowiem więcej energii niż taki, który pracuje cały i tylko utrzymuje ustawioną temperaturę. Osoby, które zakręcają kaloryfery w nocy lub podczas wychodzenia z domu, by oszczędzić na ogrzewaniu, powinny lepiej pozbyć się tego nawyku! Najlepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie stałej temperatury, a jeśli chcemy zaoszczędzić, wystarczy skręcić kaloryfer i obniżyć temperaturę o 1 lub 2 stopnie. Warto pamiętać, by nie ustawiać temperatury w mieszkaniu poniżej 18 stopni C.

Przeczytaj koniecznie: Czy będzie kontrola temperatury w domach? Możemy być surowo karani, gdy zimą przekroczy 19 stopni!

Kara za oszczędzanie na ogrzewaniu

Takie próby oszczędzania na ogrzewaniu mogą mieć jeszcze gorsze konsekwencje. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z kar, jakie mogą zostać na nich nałożone! Boleśnie przekonała się o tym jedna z mieszkanek Gdyni. Na początku sezonu grzewczego 2022/2023 portal Trójmiasto.pl opisał historię kobiety, która przykręcała kaloryfery, gdy domowników nie było w mieszkaniu. Spółdzielnia nałożyła na nią karę z powodu zbyt niskiej temperatury w domu! Szczegóły tej sprawy w materiale: Chciała zaoszczędzić na ogrzewaniu, dostała kilkaset złotych kary! Spółdzielnia nie miała litości

Sonda
Kiedy powinien rozpoczynać się sezon grzewczy?
Nasi Partnerzy polecają