Wyż z centrum zrobi swoje. W środę przelotnie popada deszcz [Prognoza IMGW na 12.10.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wyż z centrum zrobi swoje. W środę przelotnie popada deszcz [Prognoza IMGW na 12.10.2022]

Pogoda w środku tygodnia

Wyż z centrum zrobi swoje. W środę przelotnie popada deszcz [Prognoza IMGW na 12.10.2022]

2022-10-12 6:31

Pogoda na środę (12 października 2022 r.) dla Polski, przekazana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie popsuje nam humorów, choć mieszkańcy niektórych regionów powinni być uzbrojeni w parasole. Nasz kraj będzie w zasięgu wyżu, który wyraźnie wpłynie na warunki atmosferyczne.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że Europa Północna, Centralna i Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnimi regionami kraju. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Pogoda na początku jesieni jest łaskawa.

Jaka będzie pogoda w środę, 12 października?

Prognoza pogody na sam środek tygodnia nie wygląda źle, choć do kierowców po raz kolejny skierujemy apel o ostrożność, bo zwłaszcza o poranku warunki atmosferyczne mogą im utrudniać życie.

- W środę na terenie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami wzrastające do dużego i tam lokalnie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Rano, głównie na południu i w centrum, lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m - podają synoptycy IMGW. - Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, z kierunków zmieniających się - czytamy w prognozie.

Jaka będzie temperatura 12.10.2022?

W środę termometry pokażą wartości typowe dla drugiej dekady października. Nie będzie wielkich zmian względem początku tygodnia, a na ocieplenie będziemy musieli poczekać jeszcze kilkadziesiąt godzin.

- Temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie do 16 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich do 11 st. C do 13 st. Celsjusza - czytamy w prognozie IMGW.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 12/13.10.2022

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, w obniżeniach terenu lokalnie 0°C, nad morzem cieplej od 7°C do 9°C. W rejonach podgórskich spadek temperatury lokalnie do -2°C i tam trzeba się liczyć ze skrobaniem szyb samochodów. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, na wschodzie zmienny, poza tym południowo-wschodni i południowy.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Zalane miejscowości pod Wrocławiem. Groźne skutki obfitych opadów deszczu.
Nasi Partnerzy polecają