Wyraźna poprawa pogody w Polsce. Na to długo czekaliśmy

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Wyraźna poprawa pogody w Polsce. Na to długo czekaliśmy

IMGW ma dobre wieści

Wyraźna poprawa pogody w Polsce. Złota polska jesień, a nawet powiew lata! Na to długo czekaliśmy

2022-10-03 12:01

Prognoza pogody IMGW dla Polski nie wyglądała zbyt optymistycznie na samym początku tygodnia, ale już od wtorku (4.10.2022) nastąpi wyraźna poprawa. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak potwierdziła to w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Fatalne prognozy na poniedziałek. Pogoda zwariuje

Potwierdzają się nieciekawe prognozy na sam początek tygodnia. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. - W poniedziałek nadal zachmurzenie duże, okresowo z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami dającymi miejscami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach. w Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Na krańcach północnych nie są wykluczone burze. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie do 16 na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Na północy i na wschodzie może osiągać nawet do 70-75 km/h, zachodni i północno-zachodni - powiedziała Anna Woźniak, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Na szczęście są również pozytywne informacje. 

Złota polska jesień nadchodzi. Pogoda wyraźnie się poprawi

W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi uspokojenie pogody. Z zachodniej połowie kraju pojawią się przejaśnienia, a w drugiej połowie nocy rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju i na południu możliwe będą jeszcze przelotne opady deszczu. W Karpatach suma opadów może dochodzić do 10 mm, a wysoko w Tatrach może spaść kolejne 10 cm śniegu.

Temperatura minimalna w rejonach podgórskich wyniesie około 5 stopni, na wschodzie i w centrum od 7 do 9, na Wybrzeżu do 12 stopni. Wiatr powinien być już słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty. Tylko na północy początkowo może być dość silny, w porywach osiągający do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Od wtorku synoptycy IMGW zapowiadają stopniową poprawę pogody, a od środy do końca tygodnia prawdziwą złotą polską jesień. W dniach 5-8 października temperatury mogą podskoczyć nawet do 21 stopni Celsjusza! Najcieplej ma być na wschodzie, w centrum i na południu kraju. Na 20 stopni Celsjusza mogą liczyć również mieszkańcy Podlasia oraz Warmii i Mazur. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają