Wyjątkowy spektakl na nocnym niebie! Nad Polską przeleci rakieta! Będzie widoczna w całym kraju

i

Autor: SpaceX-Imagery / CC0 / pixabay.com Wyjątkowy spektakl na nocnym niebie! Nad Polską przeleci rakieta! Będzie widoczna w całym kraju

Wyjątkowy spektakl na nocnym niebie! Nad Polską przeleci rakieta! Będzie widoczna w całym kraju

2022-05-14 13:27

Ten weekend jest wyjątkowo obfitujący w zjawiska, które można obserwować na niebie. W nocy z niedzieli na poniedziałek (15-16 maja), będzie można podziwiać pełnię i całkowite zaćmienie Księżyca, natomiast już w sobotni (14 maja) na miłośników zjawisk astronomicznych czeka prawdziwy rarytas! Nad Polską przeleci rakieta Falcon 9. Będzie można ją obserwować z każdego miejsca w kraju. To jednak nie koniec.

Jak informuje portal nocneniebo.pl, w sobotę, 14 maja, około godziny 23:00 nad Polską przeleci rakieta Falcon 9. Jej przelot będzie można obserwować z każdego miejsca w kraju, patrząc w kierunku zachodnim, południowo zachodnim.

Około 20 minut wcześniej rakieta wystartuje z Florydy załadowana 53 nowymi Starlinkami. Będzie można również je zobaczyć, jednak dopiero w niedzielę, 15 maja, około godziny 21:40.

Czytaj też: Pełne zaćmienie kwiatowego Księżyca 15-16 maja 2022. Jak obserwować to wyjątkowe zjawisko na nocnym niebie?

Po sobotnim przelocie rakiety Falcon 9, warto pozostać przy obserwacji nieba. Na niebie będzie można zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jej przelot nastąpi o godz. 22:33.

Ważnym czynnikiem sprzyjającym obserwacji jest oczywiście pogoda. Według zapowiedzi synoptyków, będzie ona raczej sprzyjająca, gdyż nie jest spodziewane zachmurzenie.

Czytaj też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

QUIZ. Jaka to planeta? Krótka podpowiedź musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 12
Jest trzecią planetą Układu Słonecznego, licząc od jego centrum.
Pełnia Truskawkowego Księżyca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany