Wichury powracają do Polski. Synoptycy alarmują! Wiemy, kiedy będzie najgorzej

i

Autor: RondellMelling/cc0/Pixabay.com Porywisty wiatr powróci do naszego kraju w weekend, 17-19 lutego

Prognoza pogody

Wichury powracają do Polski. Synoptycy alarmują! Wiemy, kiedy będzie najgorzej

2023-02-14 10:55

W obecnym tygodniu, 13-19 lutego, do Polski zawita znacznie cieplejsze niż ostatnio powietrze, ale tę aurę zakłócą wichury. Porywisty wiatr powróci do naszego kraju w weekend, 17-19 lutego, a w czasie załamania pogody może osiągnąć prędkość 70 km/h, jeszcze większą na północy Polski i nad samym morzem. Jak informuje IMGW, wpłynie to na odczuwaną temperaturę.

Wichury powracają do Polski. Synoptycy z IMGW mówią, kiedy będzie najgorzej

Najbliższe dni upłyną pod hasłem wysokiej, jak na tę porę roku, temperatury, bo na zachodzie i południowym zachodzie Polski będzie nawet ok. 10 stopni Celsjusza. Końcówka tygodnia, tj. weekend, 17-19 lutego, znacznie zakłóci nam jednak odczuwanie ciepła, bo do naszego kraju powrócą wichury. Jak informuje IMGW, aura zacznie zmieniać się w piątek, ale podmuchy porywistego wiatru odczują tylko mieszkańcy zachodniej Polski i Wybrzeża. W sobotę 18 lutego, wichury dotrą również do innych regionów. W centrum i na południu siła wiatru może osiągnąć prędkość 70 km/h, a na północy i nad morzem - 85 km/h. To niestety nie koniec złych informacji. - W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie można wykluczyć, że miejscami opady będą intensywne - podaje IMGW.

Prognoza pogody IMGW

Co ciekawe, mimo tak niesprzyjającej pogody nadal będzie ciepło, bo termometry pokażą od 3-4 kresek na wschodzie do 7-8 na zachodzie Polski. W niedzielę, 19 lutego, aura zmieni się niewiele, bo nadal będą dominować opady mieszane, ale wystarczająco, by nie doskwierały nam już tak bardzo potężne wichury. Jak informuje IMGW, wiatr zelżeje i osiągnie w porywach do 60 km/h.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy boisz się wychodzić z domu w czasie wichury lub nawałnicy?
Piękna mielczanka tańczy na karnawale w Rio de Janeiro

Co naprawdę powoduje zmiany klimatyczne? Co czeka nas w najbliższych latach?

Posłuchaj rozmowy o pogodzie, klimacie i... energetyce!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany