Wichury do 60 km/h i jeszcze to! Fatalna prognoza pogody na weekend

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Wichury do 60 km/h i jeszcze to! Fatalna prognoza pogody na weekend

Wichury do 75 km/h i jeszcze to! Fatalna prognoza pogody na weekend

2022-03-25 12:15

Prognoza pogody na weekend dla Polski sprawia, że wielu złapie się za głowę. Słońce, przyjemne temperatury i długie spacery? Wiele z tego nie zostanie! Prognoza meteorologów mówi jasno - najbliższe godziny przyniosą sporo deszczu i bardzo silny wiatr. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie najgorzej.

Prognoza pogody lubi nas negatywnie zaskoczyć, już taka jej natura. Kiedy wielu z nas zdążyło schować ciepłe kurtki do szafy, meteorolodzy zaczęli straszyć potężnym załamaniem pogody w Polsce. Już w najbliższy weekend będą nam towarzyszyć niespecjalnie lubiane warunki atmosferyczne. Wichury sprawią, że w sobotę (26.03.2022) będziemy z niedowierzeniem patrzeć na termometry. - Pomimo na ogół ok. 15 stopni będzie bardzo mocno wiać, w porywach do 50-60 km/h, a przez to odczuwalnie będzie nawet o ponad 5 stopni zimniej niż wskażą to termometry - podają redaktorzy serwisu twojapogoda.pl. Tymczasem synoptycy IMGW dodają, że są regiony, gdzie będzie gorzej. - Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, lokalnie na wschodzie do 75 km/h, północno-zachodni - to prognoza dla województw mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski w swojej wizji TO zobaczył! Chodzi o kwiecień 2022 i pogodę. Co się stanie?

Wichury do 75 km/h i jeszcze to! Fatalna prognoza pogody na weekend

Prognozy na weekend nie są dobre, ponieważ wichury to nie jedyny problem. W sobotę na południu więcej rozpogodzeń. - Na pozostałym obszarze zachmurzy się, a miejscami może słabo i przelotnie popadać deszcz, w wielu miejscach pierwszy w tym miesiącu. Będzie nieporównywalnie chłodniej niż w ostatnich dniach - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

- 27 marca zmiany w pogodzie pogłębią się jeszcze bardziej. Chmurzyć będzie się już na całym obszarze kraju, miejscami jeszcze pokropi. Wiatr osłabnie, jednak temperatura znacznie się obniży. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy zaledwie od 6-7 stopni na wschodzie do 13-14 stopni na zachodzie i południu - podaje twojapogoda.pl.

Pamiętajmy, aby w najbliższy weekend dostosować odzież do warunków atmosferycznych, a nie do kartki z kalendarza. Przypominamy też, że w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Zdecydowanie dłużej będzie jasno, co wielu przyjmuje z ulgą. 

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany