Zimny podmuch uderzy w Polskę. Diametralne zmiany w pogodzie! Szalona prognoza

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zimny podmuch uderzy w Polskę. Diametralne zmiany w pogodzie! Szalona prognoza

Zimny podmuch uderza w Polskę. Diametralne zmiany w pogodzie! Szalona prognoza

2022-03-24 11:51

Prognoza pogody zaprezentowana przez pasjonatów z serwisu twojapogoda.pl sprawi, że wielu Polaków złapie się za głowę. Zimny podmuch sprawi, że będzie nawet o 10 stopni Celsjusza mniej, niż jeszcze dzień wcześniej. Analizujemy najnowsze prognozy na se.pl.

Prognoza pogody dla Polski nie spodoba się wszystkim tym, którzy polubili temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza. W ostatnich godzinach zapowiadaliśmy kontratak zimy, który w przyszłym tygodniu zaatakuje nasz kraj. Redaktorzy serwisu twojapogoda.pl zwracają uwagę, że w czwartek (24.03.2022) różnica względem poprzedniego dnia będzie wynosiła nawet 10 stopni! Z czego to wynika? Wiatr zmienia kierunek na północy i co za tym idzie, odnotujemy spore ochłodzenie. - Za sprawą niżu znad północno-zachodniej Rosji i wyżu znad Morza Północnego nad Polskę zacznie spływać chłodniejsze powietrze znad Skandynawii. Mimo, że nadal będzie ciepło, to jednak z dnia na dzień temperatura maksymalna obniży się nawet o 10 stopni - czytamy w wyżej wspominanym serwisie.

Czytaj też: Pogoda długoterminowa dla Polski. Końcówka marca 2022 was zaskoczy!

Szalona prognoza pogody dla Polski. Zima wróci?

W czwartek (24 marca) największy spadek temperatury powinni odczuć mieszkańcy południowych i centralnych regionów, gdzie termometry pokażą 12-16 stopni. - Na pozostałym obszarze nastąpi ochłodzenie z 15-19 stopni do 11-13 stopni. Jedynie na wybrzeżu temperatura nie ulegnie większej zmianie - podają przedstawiciele serwisu twojapogoda.pl. Dzień później nastąpi delikatne... ocieplenie! A w weekend znów temperatury pójdą w dół. Niestety to zaledwie przedsmak tego, co wydarzy się w przyszłym tygodniu.

- Dopiero na początku przyszłego tygodnia zrobi się zimno, miejscami poniżej 5 stopni w pełni dnia. W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28.03) i w poniedziałek (28.03) w północnej połowie naszego kraju podmuchy przekroczą 80 km/h, zwłaszcza na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Nad samym morzem powieje do nawet 100 km/h. Znów będą połamane drzewa, uszkodzone dachy i sieć energetyczna - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

W najbliższych dniach trzeba regularnie śledzić komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW. Będziemy je na bieżąco analizować na portalu pogoda.se.pl. Warto też sprawdzać lokalne prognozy i ubierać się, dostosowując odzież do panujących na zewnątrz warunków.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany