Prognoza pogody na poniedziałek 21.03.2022. IMGW zapowiada pierwszy dzień wiosny

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Prognoza pogody na poniedziałek 21.03.2022. IMGW zapowiada pierwszy dzień wiosny

Wichury do 65 km/h i dominacja słońca. IMGW zapowiada pierwszy dzień wiosny [Prognoza pogody 21.03.2022]

2022-03-20 17:06

Prognoza pogody na poniedziałek (21 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje przyjemny pierwszy dzień wiosny. To właśnie 21.03.2022 w kalendarzu przywitamy nową porę roku. Z jakimi warunkami? Oto pogoda na jutro.

Prognoza pogody na poniedziałek (21.03.2022) zaprezentowana przez IMGW ucieszy tych, którzy wypatrują wiosny z prawdziwego zdarzenia. Pierwszy dzień wiosny i jednocześnie początek tygodnia będzie całkiem przyjemny. Nie spodziewamy się opadów deszczu ani tym podobnych warunków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma wątpliwości. -  W dzień słonecznie - czytamy na głównej stronie IMGW. Nie musicie zabierać ze sobą parasoli i kurtek przeciwdeszczowych. Jak dodają eksperci od pogody, ciepłe płaszcze również mogą pójść w odstawkę.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

Prognoza pogody 21.03.2022. Temperatura i wichury 

Pierwszy dzień wiosny upłynie Polakom w towarzystwie przyjemnych temperatur. Zmieniająca się pora roku ma dla nas sporo słońca i zachęca do długich spacerów. 

- Temperatura maksymalna od 8°C na Podhalu i 10°C na wschodzie do 13°C, 14°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na poniedziałek.

Pogoda na jutro. Noc z poniedziałku na wtorek 22-22 marca

IMGW podaje, że noc z poniedziałku na wtorek przyniesie zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami, głównie w centrum i na północnym wschodzie kraju, możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie marznące. W rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C, na zachodnim wybrzeżu do 2°C.- W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do -8°C. Wiatr na ogół słaby, we wschodniej połowie kraju zmienny, na pozostałym obszarze południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h - podsumowuje IMGW. 

Sonda
Kupujesz już ubrania na wiosnę?
Do Bydgoszczy powoli wprowadza się wiosna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany