Wichury, deszcz i mgły to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to! [Prognoza pogody IMGW na 17.03.2022]

i

Autor: stux/Pixabay.com Wichury, deszcz i mgły to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to! [Prognoza pogody IMGW na 17.03.2022]

Wichury, deszcz i mgły to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to! [Prognoza pogody IMGW na 17.03.2022]

2022-03-16 14:36

Pogoda na czwartek, 17 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o mgłach, które będą ograniczać widoczność nawet do 200 m, do tego deszcz, porywy wiatru do 60 km/h, które miejscami powodować będą zamiecie śnieżne! Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 17 marca 2022 poniżej.

Wichury, deszcz i mgły to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to! [Prognoza pogody IMGW na 17.03.2022]

Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz częściowo Wschodnia i Centralna, a także rejon Półwyspu Apenińskiego znajdują się w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Morza Śródziemnego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju zaznacza się wpływ płytkiego niżu przemieszczającego się znad Czech nad Rumunię oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napływa chłodniejsze powietrze pochodzenia kontynentalnego.

Zobacz też: Wiosna 2022. Astronomiczna a kalendarzowa - czym się różnią? Kiedy wypada wiosna astronomiczna, a kiedy wiosna kalendarzowa?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 17 marca?

Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (17.03.2022) w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie kraju okresami duże. Mieliśmy nadzieję, że wiosna rozgości się u nas na dobre, ale trzeba na to będzie jednak poczekać. 

- Rano miejscami utrzymywać się będą silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m - w rejonie ich występowania zachmurzenie będzie duże - informuje IMGW.

Jaka będzie temperatura w czwartek?

Na północnym zachodzie miejscami wystąpią opady deszczu, wynika z informacji przekazanych przez synoptyków. Termometry wskażą w czwartek maksymalnie 14°C.

- Temperatura maksymalna wyniesie od około 5°C na krańcach wschodnich kraju oraz na Podhalu, około 10°C w centrum do 14°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, miejscami powodować będą zamiecie śnieżne - czytamy na stronie IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (17.03/18.03.)

Jak informuje IMGW, w nocy z czwartku na piątek (17.03/18.03.) na wschodzie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie miejscami wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -6°C na wschodzie, około -2°C w centrum do 5°C na krańcach zachodnich kraju; w rejonie podgórskim Karpat miejscami spadek do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni, jedynie na północnym zachodzie z kierunków zachodnich.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Jak wojna się rozleje, grozi nam głód
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany