Wiatr

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe

Przydadzą się parasole

We wtorek poprawa pogody, ale silny wiatr i deszcze nie dadzą nam spokoju! [Prognoza IMGW na 4.10.2022]

2022-10-03 14:13

Pogoda na wtorek (4.10.2022 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) potwierdza wcześniejsze doniesienia o nadchodzącej do kraju poprawie warunków atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy chować parasole do szaf. Najnowszą prognozę na jutro znajdziecie w serwisie se.pl poniżej.

IMGW aktualizuje prognozę pogody dla Polski. Początek tygodnia przyniósł sporo deszczu i nieprzyjemne wichury, ale synoptycy pocieszali nas, że niebawem do kraju dotrze złota polska jesień. Rzeczywiście, już we wtorek (4.10.2022) pogoda będzie zdecydowanie lepsza niż jeszcze kilkanaście godzin temu. W których rejonach nadal przydadzą się parasole? 

Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 października?

-  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. Wysoko w górach miejscami deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu - czytamy w najnowszej prognozie IMGW na 4.10.2022 r. - Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach i na Babiej Górze zawieje śnieżne - dodają eksperci IMGW.

Pogoda na jutro. Temperatura 4.10.2022

Najcieplej będzie na północnym zachodzie i wschodzie, gdzie mieszkańcy odczytają z termometrów 14-16 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat od 8°C do 10°C. Poranki będą bardzo zimne, więc przy wychodzeniu do pracy zaopatrzcie się w cieplejsze kurtki. Na konkretniejsze ocieplenie przyjdzie nam poczekać do środy/czwartku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę 4-5.10.2022

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-wschodnich duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C, 7°C na południu i wschodzie do 9°C na zachodzie i 10°C, 11°C nad morzem. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, od 0°C do 2°C. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Prognozy będziemy codziennie aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Nasi Partnerzy polecają