We wtorek poprawa pogody, ale silny wiatr i deszcze nie dadzą nam spokoju! [Prognoza IMGW na 4.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe We wtorek poprawa pogody, ale silny wiatr i deszcze nie dadzą nam spokoju! [Prognoza IMGW na 4.10.2022]

Przydadzą się parasole

We wtorek poprawa pogody, ale silny wiatr i deszcze nie dadzą nam spokoju! [Prognoza IMGW na 4.10.2022]

2022-10-03 14:13

Pogoda na wtorek (4.10.2022 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) potwierdza wcześniejsze doniesienia o nadchodzącej do kraju poprawie warunków atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy chować parasole do szaf. Najnowszą prognozę na jutro znajdziecie w serwisie se.pl poniżej.

IMGW aktualizuje prognozę pogody dla Polski. Początek tygodnia przyniósł sporo deszczu i nieprzyjemne wichury, ale synoptycy pocieszali nas, że niebawem do kraju dotrze złota polska jesień. Rzeczywiście, już we wtorek (4.10.2022) pogoda będzie zdecydowanie lepsza niż jeszcze kilkanaście godzin temu. W których rejonach nadal przydadzą się parasole? 

Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 października?

-  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. Wysoko w górach miejscami deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu - czytamy w najnowszej prognozie IMGW na 4.10.2022 r. - Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach i na Babiej Górze zawieje śnieżne - dodają eksperci IMGW.

Pogoda na jutro. Temperatura 4.10.2022

Najcieplej będzie na północnym zachodzie i wschodzie, gdzie mieszkańcy odczytają z termometrów 14-16 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na terenach podgórskich Karpat od 8°C do 10°C. Poranki będą bardzo zimne, więc przy wychodzeniu do pracy zaopatrzcie się w cieplejsze kurtki. Na konkretniejsze ocieplenie przyjdzie nam poczekać do środy/czwartku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę 4-5.10.2022

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-wschodnich duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C, 7°C na południu i wschodzie do 9°C na zachodzie i 10°C, 11°C nad morzem. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, od 0°C do 2°C. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Prognozy będziemy codziennie aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają