Niebo, chmury, pogoda

i

Autor: Pixabay Pogoda dla Warmii i Mazur 9-10 kwietnia.

Warmińsko-mazurskie. Niż Nasim wpłynie na pogodę. Prognoza 9-10 kwietnia

2022-04-08 14:00

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w weekend? Ostatnie dni to aura wietrzna, z opadami deszczu, a nawet śniegu oraz niskimi temperaturami. Czy jest szansa, że pogoda w weekend poprawi się? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają dobrych wieści. Niż Nasim sprawia, że przed nami kolejne pochmurne i wietrze dni. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Wpływ na weekendową pogodę w Polsce będzie mieć niż Nasim. Zwłaszcza ma to miejsce w piątek (8 kwietnia). Ośrodek niżu znajdzie się nad Zatoką Botnicką. Nasim przyniesie do Polski silny wiatr, z prędkością do 90 km/h. Wichurom towarzyszyć mogą opady, a nawet burze. Jak informują synoptycy IMGW, w dniach 9-10 kwietnia wiatr osłabnie za sprawą słabego klina wyżu. Nadal miejscami popada. Zrobi się też chłodniej, w dzień maksymalnie do 10°C, w nocy do około 0°C.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda 9 kwietnia

W sobotę (9 kwietnia) Polska pozostanie pod wpływem wypełniającego się niżu Nasim z ośrodkiem nad Zatoką Botnicką. - Początkowo płytki ośrodek niżowy, wraz z układem frontów atmosferycznych, będzie się przemieszczał na południu i południowym wschodzie kraju. W drugiej połowie dnia od południowego zachodu rozbuduje się klin wyżowy - czytamy w komunikacie IMGW. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Jedynie na południu i południowym wschodzie Polski będzie nieco cieplej. W nocy spadek ciśnienia, w dzień wzrost. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Przed nami dzień pochmurny, ale z większymi przejaśnieniami. Przelotnie popada. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach osiągający lokalnie 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda 10 kwietnia

W niedzielę (10 kwietnia) nad Polską dominować będzie słaby klin wyżu znad zachodniej Europy. - Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli wzrastać - informuje IMGW. Na Warmii i Mazurach będzie to kolejny pochmurny dzień, z większymi przejaśnieniami, ale także przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Paskudna pogoda i najbardziej depresyjne samopoczucie. Kiedy to się skończy?!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Dwóch Michałów Wiśniewskich w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany