Chmury, z których może spaść deszcz

i

Autor: CC Pexels.com / licencja Creative Commons W tych kurortach lato się skończyło. Prawdziwy koszmar / Zdjęcie poglądowe

W tych kurortach lato się skończyło. Prawdziwy koszmar

2021-08-19 14:36

Prognoza pogody na kolejne dni dla popularnych kurortów nie są najlepsze. Czy lato dla wczasowiczów już się skończyło? Niestety nie mamy dobrych wieści. Temperatury nie będą sprzyjać opalaniu, a zdecydowanie bardziej będą przypominać te, które kojarzymy ze wczesną jesienią.

W tych kurortach lato się skończyło. Prawdziwy koszmar

Połowa sierpnia powinna nam się kojarzyć z letnimi klimatami, wypoczynkiem na plaży i opalaniem. Tymczasem działalność niżu Luciano sprawiła, że częściej sprawdzamy, czy wzięliśmy ze sobą parasol. Niestety prognozy dla popularnych kurortów wcale nie poprawiają nam nastroju. Dowodem może być chociażby analiza meteo dla Sopotu. Przez najbliższy tydzień termometry nie pokażą więcej niż 21 stopni Celsjusza, a dodatkowo na początku i w środku przyszłego tygodnia pojawią się przelotne opady deszczu. Podobnie zresztą wygląda sytuacja na Helu. Tam będzie jeszcze chłodniej. Chętni na wyjazdy do Mielna czy Międzyzdrojów również nie będą zachwyceni. 

Czytaj też: Armagedon pogodowy nad morzem. Turyści zrozpaczeni, IMGW ostrzega

Na ciepły dzień mogą liczyć turyści, udający się do Zakopanego. W niedzielę (21.08.2021) w polskiej stolicy Tatr termometry pokażą 24 stopni. Niestety już dzień później słońce zostanie zakryte przez chmury, z których może spaść sporo deszczu. Synoptycy spodziewają się także burz z piorunami. Wygląda na to, że jesień pojawiła się w Polsce stanowczo zbyt szybko, choć w weekend (21-22.08.2021) upały odnotujemy w okolicach Wrocławia i Opola.

- To będzie szybki upał, trwający zaledwie 2 dni i ograniczający się wyłącznie do regionów południowych. Na północy utrzyma się umiarkowane ciepło na poziomie 20 stopni i poniżej. Po ustąpieniu cieplejszej masy mocno się ochłodzi i będzie obficie padać. Nie można wykluczyć podtopień - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

O ewentualnych zmianach w pogodzie będziemy was na bieżąco informować w naszym nowym serwisie, poświęconym warunkom atmosferycznym i zjawiskom meteo.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda