W tym mieście zmierzono -21 stopni Celsjusza! Ekspertka mówi, co nas czeka w kolejnych godzinach

i

Autor: KRiemer/cc0/Pixabay.com Minus 21 stopni pokazały w nocy z wtorku na środę, 14 grudnia, termometry w Poroninie - była to najniższa temperatura w całej Polsce

Atak mrozu

W tej miejscowości zmierzono -21 stopni Celsjusza! Ekspertka mówi, co nas czeka w kolejnych godzinach

2022-12-14 10:05

Minus 21 stopni pokazały w nocy z wtorku na środę, 14 grudnia, termometry w Poroninie - była to najniższa temperatura w całej Polsce. Najwyższą odnotowano z kolei na Helu. Okazuje się, że nadchodząca noc może być jeszcze zimniejsza. Jak informuje IMGW, znowu możemy się spodziewać mrozu, który chwyci również w dzień. Będą mu towarzyszyć opady śniegu.

Mróz w Polsce. Najzimniej w Poroninie

Poronin okazał się miejscowością, gdzie w nocy z wtorku na środę, 14 grudnia, zmierzono najniższą temperaturę w Polsce - minus 21 stopni. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na swoim profilu twitterowym, najzimniejszą stacją synoptyczną okazał się natomiast Zamość z temperaturą -18,6°C. Jeszcze zimniej było lokalnie przy gruncie, bo maksymalnie nawet minus 24 stopnie. Na przeciwległym biegunie, dosłownie i w przenośni, znalazł się Hel, gdzie było najcieplej w całym kraju, bo minus 2,7 stopnia.

Gdzie spadnie śnieg?

Jak wyjaśnia PAP Dorota Pacocha, synoptyczka z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, w środę, 14 grudnia, i najbliższej nocy w Polsce nadal utrzymają się mrozy, za które odpowiadają masy chłodnego powietrza arktycznego. W trakcie dnia od południowego zachodu do naszego kraju zacznie wkraczać zatoka niżowa, które przyniesie tam przelotne opady śniegu w godzinach popołudniowych - rano może jeszcze poprószyć na północnym wschodzie. Zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na Pomorzu.

- Rano będą jeszcze zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, minus 4 w centrum, do zera na Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na północy i południu może być porywisty. Na Podkarpaciu i rejonach podgórskich może wiać z prędkością do 60 km/h. W Tatrach i Sudetach prognozowane są zawieje i zamiecie - mówi PAP Pacocha.

Jaka pogoda w nocy ze środy na czwartek, 15 grudnia?

Jak informuje PAP, w nocy ze środy na czwartek, 15 grudnia, zachmurzenie przeważnie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od minus 13 stopni na północnym wschodzie i północy do około minus 5 na południu. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych. Lokalnie będą występowały silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 400 metrów, głównie na północy kraju.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Jesienią i zimą tęsknisz za latem?
Niesamowita akcja pracowników ZOO w Poznaniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany