Upał w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Upał do 37°C i ani kropli deszczu! Bezlitosna pogoda. Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 20.07.2022]

Upał do 37°C. Prognoza IMGW na 20 lipca

Upał do 37°C i ani kropli deszczu! Bezlitosna pogoda. Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 20.07.2022]

2022-07-20 6:18

Pogoda na środę (20 lipca 2022) opublikowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zostawia żadnych złudzeń - upały zaatakują z ogromną mocą, nie ma co liczyć na jakiekolwiek opady deszczu. Czerwony alarm (ostrzeżenie trzeciego stopnia) obejmuje coraz większy obszar naszego kraju. Sprawdzamy, gdzie 20.07.2022 r. będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na jutro od IMGW.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), w środę (20.07.2022 r.) nad Europą dominować będą słabe układy wyżowe. Jedynie północna część kontynentu: Morze Norweskie, Morze Północne oraz Rosja będą w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem słabego wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem. Krańce wschodnie kraju pozostaną w ciepłym powietrzu polarnym morskim, nad pozostały obszar będzie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Tradycyjnie sprawdzamy, co to oznacza w kontekście pogody na najbliższe godziny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli rosło. Niestety nie ma zbyt wielu dobrych wieści w kontekście warunków atmosferycznych.

Przeczytaj koniecznie: Te sposoby na upał to mit. Otwieranie okien, zimny prysznic, jedzenie lodów - nie rób tego, gdy jest gorąco

Jaka będzie pogoda w środę, 20 lipca 2022?

Z prognoz IMGW na środę (20.07.2022 r.) wynika jasno, że nie ma zbyt dużych szans na opady deszczu. To nie są dobre wieści dla rolników, bo susza może solidnie dać w kość wszystkim. Już teraz wiemy, że przed nami bardzo intensywny i trudny pogodowo dzień.

- W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe - czytamy w prognozie synoptycznej, którą cytuje Polska Agencja Prasowa. IMGW aktualizuje regularnie ostrzeżenia pogodowe i na mapie Polski widzimy tego coraz więcej.

Ostrzeżenia IMGW trzeciego stopnia. Czerwony alarm w Polsce 20.07.2022

Ostrzeżenia trzeciego stopnia od IMGW dotyczące upałów dotyczą znacznie większego obszaru Polski, niż to było jeszcze kilkanaście godzin temu. W których regionach będzie najgorzej? Czerwony alarm obejmuje województwa:

  • opolskie
  • lubuskie
  • wielkopolskie
  • kujawsko-pomorskie (częściowo)
  • zachodniopomorskie (częściowo)
  • dolnośląskie (częściowo)
  • śląskie (częściowo) 

To nie koniec. Spora część kraju ma również ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Szczegóły na poniższej mapie.

Jaka będzie temperatura 20.07.2022?

Jak podaje IMGW - w środę temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni w centrum i 37 stopni na południowym zachodzie. Nad morzem od 25 do 32 stopni. W rejonach podgórskich od 27 do 32.

- Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków wschodnich, na krańcach wschodnich z północy - czytamy w prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na środę (20 lipca).

Pogoda na jutro IMGW. Noc ze środy na czwartek

Według prognoz IMGW, w nocy będzie bezchmurnie lub też pojawi się zachmurzenie małe. Na północnym wschodzie silne zamglenie lub krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 13°C, 14°C na wschodzie do 19°C, 22°C na zachodzie; nad morzem od 18°C do 21°C; chłodniej w kotlinach podkarpackich od 8°C do 12°C. Wiatr przeważnie słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, przeważnie południowo-wschodni. W górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W trakcie upałów zalecamy szczególną ostrożność. Noście jasne ubrania, chrońcie głowę odpowiednim nakryciem i pijcie dużo wody. Regularnie sprawdzajcie komunikaty meteo i przeglądajcie nasze prognozy, które będziemy aktualizować codziennie. Na pocieszenie proponujemy wam wspólną zabawę z quizem o tematyce meteo.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany