Pogoda w Boże Ciało 2023

i

Autor: shutterstock

Boże ciało 2023

Upał będzie nie do wytrzymania! Te prognozy nie wszystkich ucieszą [POGODA NA BOŻE CIAŁO 2023]

2023-06-04 16:40

Boże Ciało 2023 za pasem. Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda 8 czerwca w Boże Ciało2023? Synoptycy mają dobre informacje dla miłośników ciepła. Zgodnie z najnowszymi prognozami, Boże Ciało 2023 będzie wyjątkowo ciepłe - temperatura może sięgnąć aż 28 stopni Celsjusza! Eksperci nie mają wątpliwości, że taka aura może sprzyjać także pojawieniu się burz i przelotnych opadów deszczu. W których rejonach polski przydadzą się parasole? Sprawdź pogodę na Boże Ciało 2023!

Jak przekazuje meteorolog TVN Meteo, Polska obecnie znajduje się pod wpływem pogodnych wyżów Wiola i Xamara z centrami ulokowanymi nad Środkową Europą i Wyspami Brytyjskimi. Arleta Unton-Pyziołek dodała także, że wschodnia część kraju pozostaje jeszcze w chłodnej masie powietrza polarnego, płynącego z północy, ale od zachodu zaczyna wlewać się nad pozostałą część kraju cieplejsza masa powietrza polarnego. Jednak wciąż na północy i wschodzie możliwe są poranne przymrozki przy gruncie.

Zobacz: Pogoda na czerwiec. Prognoza długoterminowa zapowiada ciepło i słońce. Jeden szczegół psuje wszystko

Pogoda na Boże Ciało 2023. Jaka będzie pogoda 8 czerwca 2023?

Eksperci z TVN Meteo nie mają wątpliwości, że tegoroczne Boże Ciało (8 czerwca) i cały długi czerwcowy weekend będzie słoneczny. Miejscami termometry mogą wskazać nawet 28 stopni Celsjusza. Przypominamy - przy takich wysokich temperaturach bardzo ważne jest nakrycie głowy oraz nawadnianie organizmu.

Zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Tylko na południowym wschodzie i południu okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu. Niewykluczone, że w Boże Ciało 2023 na Pogórzu Karpackim i w Karpatach wystąpią burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy porywisty, północno-wschodni i północny; w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

Sonda
Czy lubisz upały?
Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni