SZOK! Powódź porwała kobietę. Ciało znaleziono setki kilometrów dalej!

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE SZOK! Powódź porwała kobietę. Ciało znaleziono setki kilometrów dalej!

Powódź porwała kobietę. Ciało znaleziono setki kilometrów dalej! Jak to możliwe?

2021-10-16 12:30

O tegorocznych powodziach w Europie latem usłyszał cały świat. Dramatyczne nagrania z lipca 2021 roku, ukazujące morderczą siłę żywiołu, błyskawicznie obiegły internet. Życie na Starym Kontynencie w wyniku załamania pogody straciło wówczas przeszło 200 osób. Najwięcej ofiar było w Niemczech. Właśnie tam rzeka miała porwać kobietę, którą przez kilka miesięcy uznawano za zaginioną. Teraz jej zwłoki udało się odnaleźć i zidentyfikować. Szokuje fakt, że na ciało ofiary trafiono kilkaset kilometrów dalej, w innym kraju. Jak to możliwe?

Powódź w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat na zachodzie Niemiec wyrządziła w lipcu 2021 roku potężne szkody. Niestety, w dolinie rzeki Ahr wiele osób straciło życie. Mieszkańcy nie zdążyli się ewakuować, nim żywioł pokazał swoją moc. Kilka osób długo uznawano za zaginione. Jak podaje portal TwojaPogoda.pl, po niemal trzech miesiącach od tragedii zwłoki jednej z nich udało się zidentyfikować. Co ciekawe, ciało kobiety odnaleziono w okolicach Rotterdamu w Holandii. Jak mogło do tego dojść? Najbardziej prawdopodobny scenariusz mówi o tym, że zwłoki zaginionej przemierzyły razem z falą powodziową około 20 kilometrów i wpadły do Renu. Później musiały przepłynąć m.in. przez Kolonię i Düsseldorf, przekroczyć granicę państw, po czym dotrzeć w pobliże Rotterdamu. Tam ciało zostało znalezione na brzegu, po przepłynięciu ponad 400 kilometrów! Co nie dziwi, identyfikacja zwłok trwała w tym przypadku dość długo. W końcu udało się jednak potwierdzić tożsamość ofiary.

Skutki lipcowej powodzi w Niemczech ukazuje załączony powyżej materiał wideo. Te ujęcia po raz kolejny udowadniają, że siła żywiołu potrafi przekroczyć wszelkie wyobrażenia.

Zobacz także: Chmura z wulkanu Cumbre Vieja jest nad Polską. Jednoznaczny komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany