Szalona prognoza długoterminowa dla Polski. Eksperci mówią o bombie ciepła!

i

Autor: DzidekLasek/cc0/Pixabay.com Październik 2022 jeszcze się nie skończył, ale już teraz zapowiada się jako wyjątkowo ciepły, oczywiście w porównaniu z poprzednimi latami

Prognozy na koniec października i początek listopada

Szalona prognoza długoterminowa dla Polski. Eksperci mówią o bombie ciepła!

2022-10-24 14:00

Październik 2022 jeszcze się nie skończył, ale już teraz zapowiada się jako wyjątkowo ciepły, oczywiście w porównaniu z poprzednimi latami. Nawet jeśli pada deszcz, temperatury w Polsce cały czas oscylują w przedziale 15-20 stopni, a to nie koniec dobrych wieści. Najbliższy tydzień, 24-30 października, ma być równie ciepły, co oznacza przekroczenie normy termicznej.

Prognoza długoterminowa dla Polski. Końcówka października z ciepłem ponad normę

Rekordu temperatur nie było, ale październik 2022 w Polsce i tak upływa pod hasłem ciepła, przynajmniej jak na tę porę roku. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, jeszcze 17 października stacja telemetryczna IMGW w Jeleniej Górze pokazała ponad 25 stopni, a to jeszcze nie koniec wysokich temperatur w tym miesiącu. Do 29 października można się spodziewać dużych anomalii w kontekście ciepła, które w niektórych regionach mogą sięgać nawet 5-9 kresek powyżej normy termicznej. Średnia dla całej Polski w tym okresie wynosi natomiast 2,53 stopnia Celsjusza więcej. Do tego należy dodać, że takim warunkom będzie towarzyszyło dużo przejaśnień i rozpogodzeń, a opady deszczu do końca października mają się pojawić tylko lokalnie, czasami razem z burzami. Taką aurę zawdzięczamy napływającym do Polski ciepłym masom powietrza z południa i południowego zachodu. Pod koniec miesiąca będzie od 15 do 22 stopni, maksymalnie, ale tylko na południowym zachodzie - 23.

Jak wygląda prognoza pogody na listopad 2022 w Polsce?

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, optymistyczne prognozy pogody w Polsce dotyczą również listopada 2022. W 11. miesiącu roku mają się utrzymywać względnie wysokie temperatury, również o charakterze anomalii, czyli przekraczające normy ciepła dla tego miesiąca. Na niebie powinno się pojawić więcej rozpogodzeń i przejaśnień niż standardowo o tej porze roku. Szacowane temperatury dla na początek listopada 2022 mają zamknąć się w przedziale 12-19 stopni.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Poland Go! Zielony zwrot, zielona transformacja. Szansa czy wyzwanie w dobie kryzysu energetycznego w Europie
Nasi Partnerzy polecają