Dalszy ciąg załamania pogody! Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Złowieszcza prognoza

i

Autor: fietzfotos/cc0/Pixabay.com Szykuje się dalszy ciąg załamania pogody w Polsce, bo do deszczów od poniedziałku, 24 października, dołączą też burze. Jak informuje IMGW, nie zabraknie jednak przejaśnień

Przygnębiający początek tygodnia

Dalszy ciąg załamania pogody! Burze i porywisty wiatr to nie wszystko. Złowieszcza prognoza

2022-10-24 10:08

Szykuje się dalszy ciąg załamania pogody w Polsce, bo do deszczów od poniedziałku, 24 października, dołączą też burze i mocniejsze podmuchy wiatru. Ten problem będzie jednak występował tylko lokalnie, za to na terenie całego kraju można się spodziewać mgieł. Najgorzej będzie na początku tygodnia, 24-30 października, ale z biegiem dni pogoda będzie się poprawiać.

Pogoda w Polsce. W poniedziałek, 24 października, burze i przelotny deszcz

Deszcz, burze i wiatr, ale też ciepło - tak będzie wyglądała pogoda w Polsce na początku tygodnia 24-30 października. Po kilku słonecznych dniach do naszego kraju znowu dotarły opady, które mogą się przelotnie pojawiać również w poniedziałek i we wtorek, co jak informuje IMGW, zawdzięczamy zatoce niżowej z frontami atmosferycznymi znad Wysp Brytyjskich. Mimo tej ponurej aury niewykluczone są też przejaśnienia, choć mieszkańcy zachodniej części Polski mogą się też spodziewać burz. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wyłączając Suwalszczyznę, gdzie spodziewanych jest ledwie 12 stopni, będzie ciepło: 17 kresek pokażą termometry w centrum, a na Dolnym Śląsku - nawet 21. Warto pamiętać, że przez cały tydzień, 24-30 października, widoczność może być bardzo ograniczona, bo lokalnie będą się tworzyć mgły.

Do kiedy utrzyma się zatoka niżowa?

Podobna, jak w poniedziałek, pogoda jest również prognozowana na wtorek, 25 października. Jak informuje IMGW, zdecydowana większość Polski pozostanie w zasięgu zatoki niżowej, przez co nadal będzie pochmurno, choć niewykluczone są większe przejaśnienia. Nadal będzie przelotnie padać, a lokalne burze przeniosą się również do innych części kraju. Temperatura sięgnie, w kulminacyjnym momencie dnia, od 14°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, z kierunku zachodniego.

Poprawa pogody w drugiej części tygodnia, 24-30 października

Od środy, 26 października, poprawa pogody w Polsce, bo duże zachmurzenie utrzyma się tylko na północy i wschodzie, gdzie może jeszcze przelotnie popadać. Na pozostałym obszarze więcej przejaśnień i dalej ciepło, bo od 14-19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad Bałtykiem porywisty.

- W kolejnych dniach tygodnia pogoda niemal w całym kraju ukształtuje się pod wpływem wyżu. Będzie dużo słońca, zwłaszcza na południu, tylko nad morzem nadal dużo chmur i tam w sobotę może miejscami popadać słaby deszcz. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 14°C na północnym wschodzie do 19°C na południowym zachodzie, w piątek, w sobotę i w niedzielę od 16°C na północnym wschodzie do 21°C, 22°C na południowym zachodzie - informuje IMGW.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Królewski Ogród Światła zachwyca w Wilanowie
Nasi Partnerzy polecają