Zmienna pogoda na początku tygodnia. 20 stopni, ale również deszcze i porywisty wiatr [Prognoza IMGW na 24.10.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Zmienna pogoda na początku tygodnia. 20 stopni, ale również deszcze i porywisty wiatr [Prognoza IMGW na 24.10.2022]

Pogodowe niespodzianki

Zmienna pogoda na początku tygodnia. 21 stopni, ale również burze i jeszcze to! [Prognoza IMGW na 24.10.2022]

2022-10-24 7:05

Pogoda na poniedziałek (24 października) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawiera zarówno dobre, jak i nieco gorsze wieści. O poranku kierowców będą niepokoić mgły ograniczające widoczność, a w ciągu dnia możliwe są opady deszczu i porywisty wiatr. Tradycyjnie sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza IMGW na dzień 24.10.2022.

W niedzielę (23.10.2022 r.) IMGW poinformował, że Europa Zachodnia i Północna jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Nad Polską rozbudowuje się słaby klin wyżowy, tylko na północy kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, powoli odsuwająca się na wschód. Pozostajemy w dość ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. A jaka pogoda przywita nas w poniedziałek, czyli na początku przyszłego tygodnia? Mamy zarówno dobre, jak i nieco gorsze wieści.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 24 października?

Początek tygodnia nie przyniesie gwałtownych zjawisk meteorologicznych, takich jak burze czy intensywne opady deszczu. Nie oznacza to jednak, że nikomu nie przydadzą się parasole. O poranku trzeba będzie bardzo uważać na drogach, bo pogoda nie będzie nam ułatwiać zadania.

- W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Po południu na północy i zachodzie możliwe burze. Rano na wschodzie i południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h Podczas burz wiatr porywisty - zdradzają szczegóły synoptycy IMGW. 

Prognoza pogody. Temperatura 24.10.2022

Przechodzimy do lepszych wiadomości. W temacie temperatur synoptycy są optymistami. Gdzieniegdzie będzie można się cieszyć powiewem lata i porzucić najcieplejsze kurtki. Najchłodniej będzie w okolicach Suwałk i Białegostoku.

- Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza, 14°C na północnym wschodzie, około 17°C w centrum i nad morzem do 21°C na południowym zachodzie - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na 24 października.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 24/25 października

IMGW podaje w swoim serwisie, że w nocy z poniedziałku na wtorek (24/25.10.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy możliwe burze. Na północnym wschodzie miejscami suma opadów do około 10 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C; w rejonach podgórskich lokalnie chłodniej, około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni. W górach i podczas burz wiatr porywisty.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Pierwsza w październiku burza w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają