Nawet 21 stopni Celsjusza! W niedzielę wróci złota polska jesień, ale to nie wszystko

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Nawet 21 stopni Celsjusza! W niedzielę wróci złota polska jesień, ale to nie wszystko

Dobre wieści

Nawet 21 stopni Celsjusza! W niedzielę wróci złota polska jesień, ale to nie wszystko [Prognoza IMGW na 23.10.2022]

2022-10-23 7:28

Pogoda na niedzielę (23 października 2022) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wygląda korzystnie. Spokojnie można mówić o powrocie złotej polskiej jesieni, choć gdzieniegdzie wystąpią słabe opady deszczu. Co jeszcze wydarzy się 23.10.2022? Sprawdzamy najnowszą prognozę IMGW na resztę weekendu.

Potwierdzają się optymistyczne doniesienia IMGW, dotyczące prognozy pogody na niedzielę. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego. Z południowego zachodu zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze polarne morskie, odnotujemy też wzrost ciśnienia. To będzie jeden z najcieplejszych dni kończącego się tygodnia. Jesień znów będzie przypominać swoją najlepszą wersję. - Zachmurzenie będzie duże. Temperatura maksymalna od 17°C na wschodzie do 21°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni - czytamy w prognozie synoptycznej dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. To właśnie w tych rejonach ma być najcieplej. Co jeszcze czeka nas w końcówce weekendu?

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 23 października?

Czy można schować parasole? W wielu regionach polski odpowiedź na to pytanie będzie twierdząca, ale gdzieniegdzie może jeszcze dać o sobie znać deszcz. - W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Miejscami w północno-wschodniej połowie kraju słabe opady deszczu. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich - przekazują synoptycy IMGW w prognozie na 23.10.2022 r.

Jaka będzie temperatura 23.10.2022 r.?

W środku mijającego tygodnia temperatury maksymalne wynosiły ok. 13 stopni Celsjusza, a w niedzielę, w ciągu dnia, takie wartości odczytają z termometrów jedynie mieszkańcy rejonów północno-wschodnich. Ok. 16-17 stopni ma być w centrum a 18-19 na południowym zachodzie. Gdzieniegdzie temperatury mogą osiągnąć 20 stopni i nieznacznie przekroczyć tę granicę.

Prognozy na przyszły tydzień będziemy regularnie odświeżać w naszym serwisie. Warto też na bieżąco śledzić ostrzeżenia i komunikaty IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Złota polska jesień z lotu ptaka
Nasi Partnerzy polecają