Środa z wichurami, ale również z konkretną zmianą w pogodzie! [Prognoza IMGW na 5.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Środa z wichurami, ale również z konkretną zmianą w pogodzie! [Prognoza IMGW na 5.10.2022]

Przełom w pogodzie

Środa z wichurami, ale również z konkretną zmianą w pogodzie! [Prognoza IMGW na 5.10.2022]

2022-10-05 6:00

Pogoda na środę (5 października 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera dość optymistyczne wieści, choć eksperci ostrzegają też m.in. przed silnym wiatrem, który w górach osiągnie nawet prędkość do 90 km/h! Gdzie jeszcze 5.10.2022 pojawią się trudne warunki atmosferyczne? Najnowszą prognozę analizujemy poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że w środę (5.10.2022 r.) Europa Północno-Zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z frontami atmosferycznymi oraz z ośrodkiem głównym w rejonie Islandii. Europa Południowa oraz jej północno-wschodnie krańce pozostaną w zasięgu wyżów. Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Bałkanami. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i pozostanie bez większych zmian. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Tym razem mamy w przeważającej części dobre wieści! Pogoda na dziś wygląda optymistycznie.

Jaka będzie pogoda w środę, 5 października?

Synoptycy IMGW przekazują, że w środę na północy kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na krańcach północno-wschodnich jedynie słabe opady deszczu. - Wiatr umiarkowany, okresami porywisty południowo-zachodni i zachodni. Wiatr nad morzem w porywach do 55 km/h, w Tatrach do 60 km/h, a w Sudetach do 90 km/h - przestrzegają eksperci IMGW.

Prognoza pogody. Temperatura 5.10.2022

Czy to ostatni powiew lata? W środku tygodnia doczekamy się temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza. Niektórzy mówią o złotej polskiej jesieni. Temperatura maksymalna na poziomie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 17 st. C w centrum do 21 st. C na południowym zachodzie - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 5/6.10.2022

W nocy w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie nad samym morzem okresami duże. W rejonie Zatoki Szczecińskiej możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. C na krańcach wschodnich, około 10 st. C w centrum, do 12 st. C nad morzem i 13 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich chłodniej około 5 st. C. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju okresami porywisty, przeważnie południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają