Spływ chłodu w Europie. Mróz wdziera się do Polski. Spadnie też śnieg!

i

Autor: Totol1959/cc0/Pixabay.com Spływ chłodu w Europie. Mróz wdziera się do Polski. Spadnie też śnieg!

Atak chłodu w Europie! Mróz wdziera się do Polski. Spadnie też śnieg!

2022-03-09 15:05

Duży chłód napłynie na wschód Europy, w tym do Polski. To oznacza powrót w naszym kraju dużych mrozów, które dotkną jednak przede wszystkim wschodnią i południowo-wschodnią Polskę. W najbliższe noce w tych regionach Polski słupki rtęci mogą pokazać nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Są też jednak pozytywy takiej pogody, bo nie powinno zabraknąć słońca.

Spływ chłodu w Europie. Mróz wdziera się do Polski. Spadnie też śnieg!

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, w najbliższych dniach do wschodniej Europy spłynie masa chłodnego powietrza, która będzie też miała wpływ na pogodę w Polsce. Bardzo niskie temperatury pojawią się przede wszystkim w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie, ale nagły przypływ chłodu odczują także mieszkańcy Bałkanów, Grecji czy Turcji. Ostatni kraj znowu mogą nawiedzić śnieżyce, jakie miały tam miejsce kilka tygodni temu. Dlaczego? To tzw. efekt morza, przez co szczególnie narażona na intensywne opady śniegu będzie północna Turcja. Masy chłodnego powietrze utrzymają się w południowo-wschodniej Europie do pierwszych dni drugiej połowy marca, po czym pojawi się ocieplenie. Mrozy dotrą również do Polski, ale przede wszystkim do wschodniej i południowo-wschodniej części naszego kraju. Taką pogodę zapewni ogromny wyż, który rozbudowuje się nad Europą Wschodnią, kierując m.in. w stronę Polski arktyczne powietrze.

Czytaj też: Znad Rosji nadciąga olbrzymi wyż Noe. Namiesza w pogodzie w całej Polsce. Znamy daty

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, chłód spływający na wschodnią Europę przyniesie do naszego kraju nawet kilkunastostopniowe mrozy, choć dotyczy to mieszkańców takich regionów, jak m.in. Lubelszczyzna i Podkarpacie, choć jeszcze zimniej może na obszarach górskich. Warto nadmienić, że mrozy o takie sile wystąpią tylko w nocy. Pozostałe regiony Polski nie odczują aż tak bardzo mas chłodnego powietrza, choć oczywiście muszą się również liczyć z kilkudniowymi obniżkami temperatur. Ocieplenie ma przyjść w okolicach 15-17, gdy słupki rtęci pokażą w dzień powyżej 10, w niektórych regionach nawet 14 stopni.

Czytaj też: Mróz, wiatr i jeszcze stanie się to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 10.03.2022]

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichura na Dolnym Śląsku. Ponad 1300 interwencji straży.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany