Mróz, wiatr i jeszcze stanie się to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 10.03.2022]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Mróz, wiatr i jeszcze stanie się to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 10.03.2022]

Mróz, wiatr i jeszcze stanie się to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 10.03.2022]

2022-03-09 11:08

Pogoda na czwartek, 10 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o śniegu i chłodzie, a nawet mrozie. W górach przewiduje się wystąpienie porywistego wiatru, który będzie powodował zamiecie śnieżne. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 10 marca 2022 poniżej.

Mróz, wiatr i jeszcze stanie się to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 10.03.2022]

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy i słaby wyż z głównym centrum nad północno-zachodnią Rosją, jedynie zachodnie krańce Europy znajdują się w zasięgu niżu znad Islandii oraz związanych z nim frontów atmosferycznych, a także częściowo centralna Europa jest w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Polską. Zachodnia połowa kraju jest w zasięgu klina wyżowego, wschodnia pod wpływem płytkiego niżu przemieszczającego się z północy na południe wzdłuż wschodniego pogranicza Polski. Na wschodzie kraju zalega strefa falującego frontu. Z północnego zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 10 marca?

Pogoda na czwartek (10.03.2022) w Polsce nie zwiastuje poprawy. Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zachmurzenie będzie małe, miejscami umiarkowane.

- Początkowo w obszarach górskich Karpat zachmurzenie duże i możliwe zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st.C na krańcach południowo-wschodnich do 4 st.C w centrum i 8 st.C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od -5 st.C do -3 st.C - informuje IMGW.

Jak informują synoptycy, wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W Karpatach porywy do 60 km/h, miejscami zamiecie śnieżne!

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (10.03/11.03.)

Według informacji przekazanych przez ekspertów z IMGW, w nocy z czwartku na piątek (10.03/11.03.) będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Noc będzie mroźna!

- Temperatura minimalna od -10°C na wschodzie do -3°C na zachodzie i nad morzem. W dolinach karpackich spadki temperatury do -15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich - podają synoptycy.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany