Opady śniegu, wichury do 65 km/h i jeszcze to! Środa nie będzie przyjemna [Prognoza pogody 9.03.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Opady śniegu, wichury do 65 km/h i jeszcze to! Środa nie będzie przyjemna [Prognoza pogody 9.03.2022]

Intensywne opady śniegu, wichury do 65 km/h i jeszcze to! IMGW ostrzega [Prognoza pogody 9.03.2022]

2022-03-08 17:12

Prognoza pogody na środę (9 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie poprawia nam nastroju. Najbliższe godziny przyniosą śnieg, deszcz ze śniegiem i nie tylko. Sprawdźmy, gdzie 9.03.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na jutro.

Prognoza pogody na środę (9.03.2022) nie sprawi, że będziecie chcieli wybrać się na dłuższy spacer. Synoptycy IMGW, którzy codziennie badają pogodowe zjawiska mają dla nas złe wieści i dotyczą one najbliższych godzin. Sprawdźcie, gdzie przydadzą się kurtki przeciwdeszczowe. - W dzień na wschodzie i południu zachmurzenie na ogół duże, miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem lokalnie deszczu. W Karpatach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm - 10 cm.W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, okresami umiarkowane - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu.

Czytaj też: Gigantyczne tsunami zagraża turystom! Tu lepiej nie jechać na wakacje

Prognoza pogody na środę. Ostrzeżenia IMGW 9.03.2022

- Temperatura maksymalna od 0°C na południowym wschodzie do 7°C w centrum i 9°C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W Tatrach porywy do 65 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW w prognozie na środę. Instytut opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) przed intensywnymi opadami śniegu dla części województw podkarpackiego i małopolskiego. Uwaga na bardzo trudne warunki atmosferyczne!

- Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm do 16 cm - wyjaśnia w komunikacie Izabela Guzik, synoptyk IMGW-PIB.

Pogoda na jutro. Noc ze środy na czwartek 8-9 marca

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na zachodzie kraju, rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -9°C na północnym wschodzie do -3 w centrum i -1°C na zachodzie oraz nad morzem, w dolinach karpackich około -10°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, okresami zawieje i zamiecie śnieżne - podsumowują synoptycy w prognozie Instytutu.

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
None
Nasi Partnerzy polecają