Śnieżyce idą przez Polskę! Pogodowy armagedon. Słowa meteorologa budzą niepokój

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Śnieżyce idą przez Polskę! Pogodowy armagedon. Słowa meteorologa budzą niepokój

Śnieżyce idą przez Polskę! Pogodowy armagedon. Słowa meteorologa budzą niepokój

2021-12-23 21:35

Śnieżyce w Polsce dają się we znaki. Sytuacja na drogach jest bardzo trudna w wielu regionach. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami, zamieciami, intensywnymi opadami śniegu oraz marznącego deszczu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nic nie zapowiada nagłej zmiany aury. Czego należy się spodziewać w najbliższym czasie?

Śnieżyce w Polsce rozkręcają się na moment przed długo wyczekiwanymi świętami. - W nocy z czwartku na piątek spodziewane są w sześciu województwach, w pasie przebiegającym w poprzek Polski, intensywne opady śniegu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W południowej części województwa zachodniopomorskiego, północnej części województwa lubuskiego, w województwie wielkopolskim, łódzkim i w południowo-zachodnich częściach Mazowsza oraz Lubelszczyzny prawdopodobnie spadnie od 15 do 20 centymetrów śniegu! Na Podkarpaciu, a zwłaszcza w Bieszczadach, spodziewane są zamiecie i zawieje śnieżne. W powiatach krośnieńskim, jasielskim, leskim i bieszczadzkim obowiązują równolegle alerty mówiące o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach. Ostrzeżenia pierwszego stopnia, ze względu na opady marznącego deszczu, wydano natomiast na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz na Śląsku, w Małopolsce i województwie świętokrzyskim. Na wspomnianych obszarach jutro rano, 24 grudnia 2021 roku, drogi oraz chodniki mogą być bardzo śliskie.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

- Rano spodziewamy się mrozu na Suwalszczyźnie. Na południu kraju spadnie deszcz - powiedziała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska w czwartkowy wieczór, 23 grudnia 2021 roku. Z przygotowanej prognozy pogody wynika, że rano "na południu Polski spadnie deszcz, zaś na krańcach wschodnich może wystąpić gołoledź". - Od poranka do południa temperatura będzie rosła. W porze popołudniowej termometry na Suwalszczyźnie wskażą -3 stopnie Celsjusza, natomiast 0 stopni w centrum - wskazała Ewa Łapińska. - Wieczorem opady deszczu i deszczu ze śniegiem powinny zanikać. Większe przejaśnienia możliwe są na północy kraju - podała ekspertka IMGW.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Jak widać, aktualne prognozy pogody nie są przyjazne dla kierowców. Wiele osób, które wybierają się autem na wigilijną kolację, będzie musiało zachować szczególną ostrożność. Jedźcie bezpiecznie!

Najzimniejsze miasta świata! Odwiedź poniższą galerię i dowiedz się o nich więcej:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku