Cała Polska w strefie zagrożenia! Fatalne prognozy na święta. Przed tym ostrzega IMGW

i

Autor: Pixabay.com Cała Polska w strefie zagrożenia! Fatalne prognozy na święta. Przed tym ostrzega IMGW

Cała Polska w strefie zagrożenia! Fatalne prognozy na święta. Przed tym ostrzega IMGW

2021-12-22 9:10

Cała Polska zostanie w okresie świąt objęta ostrzeżeniami pogodowymi? Tak wynika z aktualnych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci z IMGW zapowiadają, że warunki we wszystkich regionach kraju znacząco się pogorszą. Odczują to kierowcy, ale nie tylko. Czego powinniśmy się spodziewać? Na co trzeba uważać?

Polska w strefie zagrożenia pogodowego w okresie świąt Bożego Narodzenia? Niestety, najnowsze prognozy nie są optymistyczne. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich województw. Pierwsze alerty dotyczą środy. Mówią one o silnym mrozie na Podlasiu oraz w rejonach podgórskich na południu kraju. W czwartek ostrzeżenia pogodowe obejmą już 7 województw. W komunikatach czytamy o marznących opadach na Pomorzu, Kujawach, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Opolskiem, Lubuskiem oraz na Pomorzu Zachodnim. Jak wynika z prognoz IMGW, w Wigilię marznące opady powodujące gołoledź utrudnią życie kierowcom już w niemal całym kraju. Do tego dojdzie silny wiatr, szczególnie odczuwalny na południu oraz północnym zachodzie. To jeszcze nie koniec. W sobotę, 25 grudnia 2021 roku, na drogach we wszystkich regionach w Polsce mają występować oblodzenia.

Zobacz także: Niż "Neo" gwałtownie zmienia pogodę w Polsce! Masakra przed świętami. Uważajcie na siebie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

O czym mówi pierwszy stopień ostrzeżenia pogodowego w trzystopniowej skali, jaką stosują synoptycy z IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w objaśnieniu na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?