Śmiertelne zagrożenie na drogach i nie tylko! IMGW ostrzega. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody 16.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śmiertelne zagrożenie na drogach i nie tylko! IMGW ostrzega. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody 16.03.2022]

Śnieg, szklanka na drogach i jeszcze to! IMGW ostrzega. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody 16.03.2022]

2022-03-16 6:36

Prognoza pogody na środę (16 marca) zaprezentowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwraca naszą uwagę m.in. na oblodzenie. Ostrzeżenie synoptyków zawiera szczegółowe lokalizacje. Gdzie 16.03.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza pogoda na dziś, którą analizujemy na se.pl.

Prognoza pogody na środę (16.03.2022) zapowiada problemy na drogach w południowych regionach Polski. Niż znad Niemiec wyraźnie pogorszy warunki atmosferyczne i odczują to m.in. kierowcy. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południu oraz północnym wschodzie, opady deszczu, na obszarach podgórskich w Karpatach deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Beskidach i Tatrach o 5 cm do 10 cm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 16 marca. Meteorolodzy opublikowali ostrzeżenia pierwszego stopnia, które analizujemy pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW 16.03.2022

W prognozie pogody na środę (16 marca) widzimy m.in. ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) od IMGW. Synoptycy zwracają uwagę, że nawierzchnia może być w fatalnym stanie. Warto też zabezpieczyć przedmioty przed śniegiem. Alarm obowiązuje niektóre powiaty województw śląskiego i małopolskiego w godzinach 3/5:00 - 10:00. - Rano w północnej połowie kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, w strefie brzegowej mogą utrzymywać się przez cały dzień - dodaje IMGW.

- Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do 10:00 - czytamy w alercie dla powiatu bielskiego, pod którym podpisał się synoptyk IMGW-PIB: Michał Ogrodnik.

Prognoza pogody. Temperatura i wichury 16.03.2022

Będzie nieco chłodniej, ale nadal przyjemniej niż na początku miesiąca. Takie wnioski wyciągamy z prognozy synoptycznej, dotyczącej temperatury i wiatru. Jaka będzie środa w Polsce? - Temperatura maksymalna od 5°C nad morzem oraz na Podhalu i 6°C na północy, około 10°C miejscami w centrum do 12°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, jedynie na południowym zachodzie północny. Wysoko w Sudetach początkowo porywy wiatru do 70 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 16-17 marca

IMGW wyjaśnia, że w nocy ze środy na czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie powinno być małe lub bezchmurnie, na pozostałym obszarze umiarkowane lub duże. Na krańcach południowo-wschodnich miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie na południu oraz nad samym morzem mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

- Temperatura minimalna na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich od -6°C do -3°C; na pozostałym obszarze od -2°C na wschodzie, około 1°C w centrum do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby, na południu miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni - podsumowują synoptycy.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany