Opady

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Niż znad Niemiec nadciąga nad Polskę. Zrujnuje pogodę w kraju. Znamy daty

Niż znad Niemiec już w Polsce. Wyraźnie popsuł pogodę w kraju. Jakie będą następne godziny?

2022-03-16 7:56

Niż znad Niemiec zdecydowanie popsuł pogodę w Polsce. Prognoza IMGW nie zostawiała żadnych złudzeń i się sprawdziła. Wypatrujący wiosny nie będą zadowoleni. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podali daty, przy których musimy wziąć pod uwagę zdecydowane pogorszenie się pogody. Szczegóły analizujemy w poniższym materiale na pogoda.se.pl.

Prognoza pogody IMGW to niezmiennie najlepsze źródło informacji o warunkach atmosferycznych w Polsce. Tym razem Instytut ostrzega nas przed niżem znad południowych Niemiec. Jak sama nazwa wskazuje - nie będzie miał on pozytywnego wpływu na pogodę w naszym kraju. Ci, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do dominującego na niebie słońca będą musieli przeprosić się z kurtkami z kapturem. W prognozie synoptycznej IMGW na 11 tydzień roku widzimy dokładnie, kiedy i gdzie będzie najgorzej. - We wtorek i środę na północy kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa ze słabnącym frontem okluzji - wyjaśniają eksperci Instytutu. - W środę na południu aktywny będzie niż znad południowych Niemiec - dodają przedstawiciele IMGW.

Czytaj też: Pogoda na wiosnę 2022. Kiedy będzie ciepło? Nie wszyscy będą zadowoleni z prognozy pogody na marzec i kwiecień 2022

Niż znad Niemiec nadciąga nad Polskę. Nieciekawa prognoza pogody

Pozostaje pytanie - co w środę (16.03.2022) przyniesie niż znad Niemiec? Wyżej sugerowaliśmy już, że pogoda ulegnie znacznemu pogorszeniu. Meteorolodzy podają, że przydadzą się kurtki i parasole. Warto jednak dodać, że zimowe płaszcze nie będą użyteczne.

- Przyniesie nam to więcej chmur i gdzieniegdzie opady deszczu lub lokalnie deszczu ze śniegiem. Jednak będzie dość ciepło. W dzień temperatura wzrośnie do około 4°C w Małopolsce i Podkarpaciu oraz do 14°C na Nizinie Szczecińskiej. Natomiast w nocy temperatura wyniesie od 0°C do 5°C, jedynie w rejonach podgórskich Karpat spadnie do -4°C - podaje IMGW.

Kolejna zmiana w pogodzie? Dynamiczna prognoza IMGW

Niż znad Niemiec, który zaatakuje w środku tygodnia będzie dominował tylko przez chwilę. IMGW dodaje od razu, że od 17 marca powróci przyjemna pogoda, choć o poranku może nas czekać skrobanie szyb samochodów. Noce będą iście zimowe.

- Od czwartku do końca tygodnia za sprawą wyżu z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej powróci słoneczna i sucha pogoda, ale z mrozem w nocy. Będzie nieco chłodniej, gdyż z północnego wschodu napłynie do nas kontynentalna masa powietrza. W dzień temperatura na wschodzie wzrośnie do około 2°C, 4°C natomiast na zachodzie nie przekroczy 8°C. W nocy ponownie mróz od -5°C do 0°C, a w rejonach podgórskich Karpat spadki temperatury nawet do -7°C - czytamy w prognozie IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany