Nawet 15 stopni we wtorek! Wiemy, gdzie będzie najcieplej [Prognoza pogody 14.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Nawet 15 stopni we wtorek! Wiemy, gdzie będzie najcieplej [Prognoza pogody 14.03.2022]

Nawet 15 stopni we wtorek! IMGW nie ma wątpliwości [Prognoza pogody 14.03.2022]

2022-03-15 7:02

Prognoza pogody na wtorek (15 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje wiosenny klimat. To będzie najcieplejszy dzień jak dotąd w tym roku?! Sprawdzamy, gdzie 15.03.2022 będzie najcieplej. Oto najnowsza pogoda na dziś na se.pl.

Pogoda na dziś 15.03.2022 to w przeważającej części bardzo dobre wieści dla tych, którzy od kilku tygodni wypatrują wiosny. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podali, że we wtorek (15 marca), Polska znajdzie się na skraju płytkiej zatoki niżowej związanej z głębokim niżem u wybrzeży Grenlandii. Na zachodzie i północy kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji. Z południowego zachodu będzie napływało cieplejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie spadnie. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? - We wtorek na wschodzie i południu zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami w północnej połowie kraju słabe opady deszczu - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

Czytaj też: Pogoda na wiosnę 2022. Kiedy będzie ciepło? Nie wszyscy będą zadowoleni z prognozy pogody na marzec i kwiecień 2022

Prognoza pogody na wtorek. Temperatura i wichury 15.03.2022

Prognoza pogody na 15 marca jest taka, której wielu domagało się na początku trzeciego miesiąca w roku. Synoptycy spodziewają się, że gdzieniegdzie słupki rtęci pokażą nawet 15 stopni. Sprawdzamy, co na to eksperci IMGW.

-  Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w dolinach karpackich i nad morzem do 10 stopni w centrum i 14 stopni na Górnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych i zachodnich - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 15-16 marca

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, głównie w południowej połowie kraju, na terenach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Miejscami na południu województw od Dolnego Śląska po Małopolskę suma opadów około 10 mm. W szczytowych partiach gór przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm - 10 cm, w rejonach podgórskich Karpat o około6 cm. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na północy i w centrum kraju, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2 stopni na południowym wschodzie do 4 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków wschodnich.

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany